אפל (Apple) הציגה הערב באירוע את הדור החדש לטאבלט ה-iPad Air בגרסתו השנייה, ומצליחה להביאו לשיאים חדשים. ה-iPad Air 2 דק יותר מקודמו ב-18 אחוזים,  כך שלמעשה עוביו עתה נאמד ב-6.1 מ”מ בלבד. מדובר במכשיר כה דק, יותר ממחצית מעוביו של ה-iPad הראשון.

מלבד העובי, אפל משדרגת בכמה רמות את חומרת הטאבלט החדש: החל משבב ה-A8X החדש, המציג לדברי החברה שיפור בביצועים בהשוואה לזה הקיים בדגם הקודם עם שיפור של 40 אחוז בביצועי המעבד ופי שניים וחצי בשבב הגרפי. השבב שומר על אותה ארכיטקטורת ה-64 ביט הקיימת במעבדי ה-A8 המקוריים של זוג מכשירי ה-iPhone 6 וכן שבב העזר M8 הלוכד את תנועות המשתמש.

מסך ה-iPad Air 2 נותר 9.7 אינץ’ ברזולוציה של 2048 על 1536 פיקסלים, אך לדברי החברה מכיוון שהצליחו להסיר חלק מהרווח בין שכבות ה-LCD, ישנו שיפור בתמונה ופחות החזרי אור.iPad Air 2 PIC 3

בגבו מצלמת ה-iSight ששודרגה גם היא ועומדת כעת על איכות של 8 מגה פיקסל עם צמצם f/2.4. היא מסוגלת לצלם ב-Full HD, גם בצילום איטי של 120 פריימים בשנייה, תכונה שלקוחה מהאייפון 5S. מצלמת ה-FaceTime הקדמית שודרגה גם היא עם צמצם של f/2.2 כך שנכנס יותר אור לתמונה. נוספה אפשרות לתמונות רצף במצלמת הסלפי Burst-selfies וכמובן, ישנה תמיכה ב-HDR גם בוידאו.

אחרון חביב הוא כפתור הבית, שמעתה הוא משולב עם חיישן ה-Touch ID לזיהוי וכניסה מהירה למסך הבית, וכן יוכל לשמש לכניסה למגוון שירותים. נוסף עך כך, שרות התשלומים החדש Apple Pay יתמוך באייפד החדש אולם רק בעזרת רכישה מקוונת ולא בעזרת שבב ה-NFC

ה-iPad Air 2 יהיה זמין החל מ-499 דולרים לגרסת 16GB WiFi, וקפיצה של 100 דולרים לכל גרסה 64GB/128GB ו-629 דולרים לגרסת 16GB LTE וקפיצה של מאה דולרים גם כן לנפח פנימי כפול עד 829 דולרים לגרסת 128GB LTE. ההזמנה המוקדמת תחל ב-17 לאוקטובר.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.