אפל מכחישה כי היא קשורה לתקלת אוזניות ביטס (Beats) שהתפוצצו ללקוחה ומסרבת לפצות אותה בגין הנזק שנגרם. הסיבה: אפל טוענת כי הסיבה להתפוצצות היא שימוש בסוללות לא איכותיות.

מוקדם יותר השנה התפרסם מקרה שבו אישה טענה כי בזמן שישנה במטוס בטיסה מבייג'ינג למלבורן, התעוררה כאשר שמעה פיצוץ והרגישה חום צורב על פניה. האוזניות שהיו על אוזנייה עלו בלהבות, שרפו את פניה ואת צווארה, ונמסו למחצה על הרצפה עד שהדיילות כיבו אותן בעזרת מים.

אתר החדשות האוסטרלי news.com.au דיווח כי אפל – שרכשה את חברת ביטס תמורת 3 מיליארד דולרים בשנת 2014, מטילה את האשמה על הבטריות: "מהחקירה שלנו עלה כי הבעיה נגרמה עקב שימוש בסוללות צד שלישי".

האישה מנגד טענה כי אין הוראות באילו סוללות יש להשתמש: "האוזניות הללו אינן פועלות בלי סוללות ובכל זאת לא נכתב בשום מקום עליהן או על האריזה – באיזה מותג של סוללות יש להשתמש". בעבר ייצרה חברת ביטס אוזניות הדורשים סוללות מסוג AAA, כגון דגם הביטס סטודיו (Beats Studio) המשלב מסנן רעשים אקטיבי.

עקב האירוע, האגף לבטיחות בדרכים האוסטרלי (Australian Transport Safety Bureau) הגיע למסקנה כי אכן הסוללות הן ככל הנראה האשמות במקרה והזהירו את הנוסעים וביקש "לשמור על הסוללות באחסון מיוחד, אלה אם כן הן נמצאות בשימוש".