אפל (Apple), לפי דיווחים, מפתחת משקפיים חדשות שישלבו את טכנולוגיות המציאות המדומה והמציאות הרבודה ביחד. משקפיים אלו צפויות להגיע לשוק בשנת 2020. הפרויקט, שזכה לשם הקוד T288, נמצא בשלב מוקדם למדי בפיתוחו. עם זאת דיווח של האתר Cnet כבר חושף כמה וכמה פרטים.

כך, לדוגמה, המשקפיים יתבססו על צמד מסכים ברזולוציית 8K האחד. וכאמור, הם יוכלו לפעול בשני מצבים שונים, האחד משלב אלמנטים ווירטואליים בתוך העולם האמיתי (AR), ואילו השני מאפשר למשתמש לשקוע לחלוטין בתוך העולם הווירטואלי (VR).

באפל עובדים על טכנולוגיה מהירה במיוחד לחיבור אלחוטי של המשקפיים עם יחידת מחשב חיצונית, שתצויד במעבד חזק מתוצרת עצמית – כזה שיוכל להתמודד עם דרישות לביצועים גרפיים מרשימים במיוחד. המעבד הזה יהיה, כך לפי הדיווח, חזק משמעותית מהמעבדים שאפל מייצרת כיום עבור מכשירי ה-iPxxx שלה. למעשה, מדובר במעבד הדומה לזה שבו מתכוונת אפל להשתמש במחשבים הניידים שלה, אם וכאשר תחליט להחליף את מעבדי ה-Core של אינטל (Intel) בטכנולוגיה עצמאית מתוצרתה.

בניגוד ל-HTC Vive, הזקוקה לחיישנים חיצוניים על מנת לזהות את מיקומו של המשתמש בתוך החדר, המשקפיים של אפל יוכלו לנתח את מיקום המשתמש בהתאם לסביבתו ללא צורך באביזרים חיצוניים.