אפשר לדון שעות בשאלה "האם אפל הובילה את השוק הטכנולוגי בשנים האחרונות?", אך יש תחום אחד שהיא ממשיכה להוביל ולגרור אחריה את השוק, וייתכן שאפילו לא שמתם לב לזה – אנחנו מתכוונים לכרטיס ה-SIM, שעבר עוד מהפכה קטנה באירוע ההכרזה של Apple השבוע.

בשנת 2010, יחד עם הצגתו של ה-iPhone 4, הכניסה החברה שימוש ב-Micro SIM, כרטיס SIM קטן ממדים בהשוואה לקיים. החברות הסלולריות מיהרו להוציא כרטיסי Micro SIM, יצרניות הסלולר השונות החלו לכלול את מחבר ה-SIM הקטן יותר כדי לא להישאר מאחור, וכך הפך ה-Micro SIM לסטנדרט באותם זמנים. בשנת 2012, ערב חשיפת ה-iPhone 5, עברה החברה לשימוש בכרטיס SIM קטן אף יותר, ה-Nano SIM, יותר שגרם לכאב ראש רציני לאלו שרצו לשים את ידיהם על המכשיר החדש אך לא יכלו כי כרטיס ה-SIM שלהם היה גדול מידי.

מאז, אנחנו עם אותו גודל (ומקווים שגם הוא לא ישתנה), אך באירוע ההכרזה של אפל בו נחשפו זוג מכשירי ה-iPad והמחשבים החדשים של החברה, היא הציגה פתרון נוסף בדמות כרטיס שנקרא "Apple SIM". מדובר כרטיס שניתן לתכנות מחדש והוא מאפשר לעבור בין חברות סלולר שונות בצורה קלה ופשוטה, כך שלא נצטרך להחליף כרטיס בכל פעם שנרצה לעבור למפעילה סלולרית אחרת או חלילה גם לשלם על כך. כמו כן, לקוחות בעלי מספר חבילות גלישה אצל מפעילות סלולר שונות יוכלו ליהנות מכולן ללא הצורך להחליף כרטיס למעבר בין החבילות.

קרא עוד:  האם זה ה-Xe של אינטל?

הכרטיס בינתיים יכול לפעול רק בארצות הברית ובממלכה המאוחדת (UK), וכבר שלוש ממפעילות הסלולר הגדולות בארה"ב תומכות בכרטיס החדש. חברות AT&T, Sprint, T-Mobile ו-EE נתמכות בארצות הברית, בעוד ש-EE נתמכת גם בממלכה המאוחדת, וזו כנראה רק ההתחלה. כרטיסי ה-Apple SIM נתמכים רק בשני מכשירי ה-iPad החדשים, ה-iPad Air 2 ו-iPad Mini 3, אך לא נתפלא אם נראה אותם גם במכשירים אחרים של החברה בהמשך.

כרטיס SIM מהווה את אחד המחסומים של המשתמשים לעבור בין חברות או להשתמש על אותו מכשיר במספר קווים שונים. ייתכן שטכנולוגיה שכזו תשנה לגמרי את האופן שבו אנו נתחבר למפעילה סלולרית, ויקל על המעבר בין רשתות בארץ ובחו”ל.

(תמונה: The Verge)