חברת המשחקים וואלב (Valve) הכריזה בתחילת החודש על שירות חדש, ה-Steam Link, שיאפשר הזרמת מחשקים מהמחשב האישי למכשירים ניידים. אולם התוכניות שלה להשקת השירות נבלמו על ידי אפל (Apple) שהחליטה לא לאשר את האפליקציה בחנות.

ביום חמישי האחרון התבשרה וואלב על החסימה, אולם אפל לא מסרה את הסיבה המדויקת לכך: "שחררנו את האפליקציה ביום רביעי לחנות ולמחרת בבוקר אפל ביטלה את אישורה וציינה כי ישנם הפרות בהנחיות לאפליקציות, שלכאורה לא מומשו על ידי צוות הבדיקה המקורי".

רק אתמול הגיב על כך פיל שילר, סגן נשיא בכיר לשיווק באפל וציין הם פועלים עם החברה לפתרון הבעיה: "אנו מעניקים חשיבות רבה להבאת משחקים נהדרים לכל המשתמשים שלנו ב-App Store. אנחנו נשמח לראות את המשחקים והשירותים של Valve ב-iOS ו-Apple TV". שילר הוסיף כי האפליקציה הפרה מספר קווים מנחים הנוגעים לגישת המשתמש לתוכן, רכישות בתוך אפליקציות, קודים ועוד.

שירות Steam Link יאפשר להזרים משחקים מהמחשב האישי לטלפונים חכמים או מחשבי לוח מבוססי iOS ואנדרואיד, כמו גם מזרימי מדיה מסוג Android TV ו-Apple TV. המשחקים יוזרמו למכשיר המחובר למחשב דרך רשת אלחוטית או כבל רשת וניתן יהיה לשלוט במשחק באמצעות בקר חיצוני.