וואלב (Valve), החברה שמאחורי חנות המשחקים המקוונת סטים (Steam), הכריזה כי בעוד מספר שבועות תשיק שתי אפליקציות חדשות למכשירים ניידים. הראשונה בהן, Steam Link, תאפשר להזרים משחקים מהמחשב האישי לטלפונים חכמים או מחשבי לוח מבוססי iOS ואנדרואיד, כמו גם מזרימי מדיה מסוג Android TV ו-Apple TV.

בכדי שהשירות יפעל היטב, קבעה וואלב מספר מגבלות טכניות: המשחקים יוזרמו אך ורק למכשיר המחובר למחשב דרך רשת אלחוטית הפועלת בתדרי 5 גיגה-הרץ או כבל רשת, כך שלא ניתן יהיה לשחק מחוץ לבית או בנסיעות. האפליקציה תתמוך בשליטה במשחקים באמצעות השלט הרשמי של סטים (Steam Controller), או כל שלט אלחוטי אחר התומך בחיבור למכשירים ניידים (MFI).

מאוחר יותר הקיץ תשיק וואלב אפליקציה נוספת בשם Steam Video. אפליקציה זו אינה מתמקדת במשחקים דווקא, אלא מיועדת לצפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה הזמינות לרכישה דרך החנות. בניגוד ל-Steam Link, באפליקציה זו בהחלט ניתן יהיה להתחבר לתכנים דרך חיבור רשת סלולרי מסוג LTE, ואף לשמור אותם בזיכרון המכשיר לצורך צפייה לא מקוונת (לדוגמא – במהלך טיסה).

לא ברור לעת עתה אלו משחקים יהיו זמינים מהקטלוג הרחב שלה עבור מכשירים ניידים, אך מכיוון שמדובר בהזרמת וידאו ולא בהתקנת המשחק עצמו על המכשיר, ניתן להניח כי המשתמש יוכל לשחק כמעט בכל משחק שיש לחברה להציע בשירות.