אפל (Apple) לא המציאה את הגלגל בכל מה שקשור לטכנולוגית ה-NFC והטמעתה בטלפונים החכמים. אבל, היא הוכיחה שאם יש מישהו שיכול לנצל את היכולות הללו היטב, זה היא.

ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus מצוידים שניהם בחיישן NFC, ואפל מנצל זאת כדי להפעיל את מה שהיא מכנה Apple Pay, או בתרגום לא מחייב, 'השיטה של אפל לבצע תשלומים בעזרת טלפון חכם'. ביצוע התשלום בשיטה זו פשוט מאוד: הלקוח צריך לשים את האצבע על חיישן טביעת האצבע וזהו. באותו הרגע הוא מבצע את התשלום על המוצר, והוא משוחרר לדרכו מבלי צורך להתעסק בכרטיסי אשראי או תעודות מזהות.

כמובן שמה שמעניין היא הטכנולוגיה שעובדת מאחורי זה. ובכן, בעת ההפעלה הרשמית של ה-iPhone 6, מוצעת למשתמש אפשרות להוסיף כרטיס אשראי חדש באמצעות המצלמה או להשתמש בכרטיס שכבר מוגדר בחשבון ה-iTunes שלו. כרטיס האשראי מופיע ב-Passbook, ומספרו או פרטיו האישיים של הלקוח אינם נשמרים במכשיר או משותפים לגורמים אחרים. לכרטיס מוגדר 'מספר משתמש' ספציפי לו ולמכשיר בו משתמשים, ובעת התשלום נוצר מספר תשלום חד פעמי, שמשתנה מעסקה לעסקה, כשהוא מלווה בקוד אבטחה דינמי. במקרה והמכשיר אובד או נגנב, ניתן לבטל דרך ה-Find My iPhone את כל העסקאות שבוצעו, ובגלל שפרטי הכרטיס אינם מאוחסנים במכשיר, אין צורך לבטל את הכרטיס בעת איבוד ה-iPhone.

בכל מה שנוגע לפרטיות, אפל מצהירה כי אינה יודעת על סכום העסקה, או איפה היא בוצעה. העסקה נמצאת בין הלקוח, לחנות שממנה נרכשו הפריטים וכמובן הבנק שלו. בעקבות שיטת התשלום, הקופאי אינו יכול לראות את מספר הכרטיס או כל שאר הפרטים שעל גבי האשראי.

קרא עוד:  אפל השיקה יישום iCloud חדש ל-Windows 10

applepay2

בכל מה שנוגע לתשלום מקוון, אפל כבר הדגימה בכנס מספר אפליקציות שתומכות בשיטת ה-'גע ושלם', מבלי צורך לספק כתובת או מספר אשראי, כך שגם במקרה הזה, פרטי הלקוח אינם מועברים הלאה.

Apple Pay תושק באוקטובר בעדכון תוכנה ב-iOS 8 בארצות הברית בלבד. אפל כבר הספיקה לחתום על הסכם שיתוף פעולה עם ויזה (Visa), מאסטר קארד (MasterCard) ואמריקן אקספרס (American Express), יחד עם עוד מספר גדול של בנקים וחנויות ברחבי המדינה וביניהן מקדולנד'ס (McDonalds), נייקי (Nike) ואחרות.

אין לדעת מתי האפשרות תושק בישראל, אך אם יש אנשים שטסים לארצות הברית בתקופת החגים הקרובה, סביר להניח שהם יוכלו ליהנות משופינג זריז ומהיר. אם הם יהיו מצוידים כמובן ב-iPhone.