אפל (Apple) הכריזה על שני דגמי iPad חדשים. הראשון הוא iPad Air עם מסך בגודל 10.5 אינץ׳ ועם המעבד A12 Bionic. בניגוד ל-iPad Pro שומר הדגם החדש על שוליים רחבים וכפתור הפעלה פיזי הכולל גם חיישן טביעות אצבע. הוא תומך בעט האלקטרוני של אפל מהדור הראשון וגם במקלדת החכמה של החברה. המחיר עומד על 499 דולרים עבור דגם עם חיבור WiFi בלבד ועם 64 גיגה-בייט זיכרון, ועל 629 דולרים עבור דגם זהה אבל עם תמיכה בחיבור סלולרי.

הדגם השני שנחשף הוא למעשה גרסה מעודכנת iPad Mini שעד כה לא זכה לעדכון מזה כמעט ארבע שנים. מבחינה חיצונית הוא נראה כמעט זהה לקודמו, עם מסך בגודל 7.9 אינץ׳, שוליים רחבים וכפתור הבית המוכר, אבל זהו מסך בהיר יותר שמציע צבעים עשירים יותר מקודמו. יש גם מצלמה קדמית באיכות 7 מגה-פיקסל במקום 1.2 מגה-פיקסל בדגם הישן, ובפנים יש מעבד חדש בדמות A12 Bionic. הוא גם כן תומך בעט האלקטרוני של אפל. המחיר עומד על 399 דולרים לדגם עם WiFi בלבד ועם 64 גיגה-בייט לאחסון קבצים, ו-529 דולרים לדגם שמציע בנוסף חיבור סלולרי.

במונחי אפל, מדובר בהשקה שקטה מאוד, ללא אירוע מתוקשר ומבלי להזמין עיתונאים למטה החברה. שני הדגמים הוצגו בהודעה שנשלחה לתקשורת ועדכון באתר הרשמי של החברה. אפל מעוניינת כנראה להקדיש את האירוע המתוכנן לשבוע הבא לשירות הטלוויזיה החדש שלה, ולא לחלק את הזמן בין הכרזה זו ובין מכשירים חדשים.