לאור ההתפתחות הטכנולוגית המשמעותית שנרשמה בשנים האחרונות בכל הקשור לצפייה ישירה (סטרימינג) של תכנים ברשת, הן באופן חוקי והן באופן פיראטי, ניתן היה לצפות כי שיטה זו תתפוס את מקומן של רשתות הפצת הקבצים המבוססות על חיבורים בין המשתמשים (Peer to Peer), כדוגמת ביט טורנט (BitTorrent). מחקר שאותו מפרסמת חברת אבטחת המידע ההולנדית Irdeto קובע כי זה איננו המצב – ורוב התכנים הפיראטיים ברשת עדיין מועברים באמצעות טורנטים.

לפי הנתונים שאותם אספה Irdeto, כ-70 אחוזים מכלל התוכן הפיראטי ברשת עדיין עובר דרך אתרי הטורנטים למיניהם. בניתוח לפי מדינות, נהנים קבצי הביט-טורנט מפופולריות יוצאת דופן ברוסיה, אוסטרליה, הודו והולנד, שם אחוז המשתמשים בהם (לעומת אחוז התכנים המועברים בצפייה ישירה) קרוב יותר ל-90 אחוזים. בגרמניה, לעומת זאת, עברו רוב המשתמשים לפתרונות של צפייה ישירה, כמו גם בארצות הברית, צרפת וספרד.

נתון נוסף שעשוי להיות מאכזב עבור חברות התוכן הוא כי במהלך שנת 2017, נרשמה בשמונה מתוך 19 המדינות בהן נערך המחקר עלייה משמעותית בכמות התכנים הפיראטיים המועברים ברשת, וגרמניה היא המדינה היחידה שבה כמות זו הצטמצמה – זאת למרות שתכנים חוקיים לצפייה ברשת הפכו לזמינים, זולים ואיכותיים יותר, בזכות נטפליקס (Netflix) ושירותים מקומיים (כדוגמת סלקום טי.וי או פרטנר בישראל).