צפו: קוזמו הרובוט שיכול להפוך לחבר הכי טוב שלכם

0

קוזמו (Cozmo) הוא רובוט קטן וידידותי שהושק לאחרונה בישראל שאינו דומה לאף צעצוע אחר. הוא מסוגל להביע רגשות, להשמיע צלילים, לדבר, לנוע בחופשיות ולהגיב לסביבה כמעט כמו בן אנוש.

קוזמו יכול להסתובב לבד על השולחן אה הרצפה ולשחק עם עצמו, אבל הייעוד המרכזי שלו הוא לשחק עם אנשים – בעיקר ילדים וילדות בגילאים שבין 8-14. הוא מגיע עם לא מעט משחקים מובנים באמצעות קוביות אינטראקטיביות וצבעוניות.

ככל שמשחקים עם קוזמו, כך הוא לומד ומשתפר ומכיר את הדמויות והסביבה טוב יותר. הוא הופך למיומן ויכולות חדשות נפתחות אט אט עם הזמן כמו גם שדרוגים חינמיים ופונקציות שונות. יש לו אפליקציה התומכת באנדרואיד ו-iOS המספקת את כל היכולות השונות.

אבל קוזמו לא משמש רק למשחקים, אלא ניתן להקנות לצעירים מעט יכולות פיתוח בסיסיות וללמד אותו לעשות דברים נוספים. כך דרך דרך ממשק גרפי בשם Scratch ניתן ליצור רצף של אירועים ותגובות באופן לוגי. בנוסף ישנו ממשק תכנות (SDK) המאפשר גישה לליבת התוכנה בקוזמו שם היכולות בלתי נגמרות.

לקוזמו חיי סוללה של 45 דקות והוא מגיע עם עמדת טעינה בה זקוק לכ-15 דקות לצורך שימוש חוזר. יש לו מסך ברזולוציית 128×54 פיקסלים המשמש להצגת 'הבעות פנים' ומצלמה ברזולוציית VGA המשמשת לזיהוי פנים וסריקת הסביבה.

מחירו הוא 799 שקלים ונמכר ברשת באג.