באג הכריזה הבוקר על השקת Cozmo (קוזמו) בישראל. מדובר באחד הצעצועים החכמים הנמכרים בעולם שהושק ב-2016 בארצות הברית בידי אנקי (Anki או 'שינון' ביפנית), ועכשיו כאמור הוא מגיע גם לארץ הקודש.

קוזמו הוא רובוט צעצוע בו משולב מסך ברזולוציית 128×54 פיקסלים המשמש להצגת 'הבעות פנים' שעוצבו בידי צוות אנימטורים מפיקסאר (Pixar) ודרימוורקס (Dreamworks), ומצלמה ברזולוציית VGA המשמשת לזיהוי פנים וסריקת הסביבה.

קוזמו יכול להסתובב לבד על השולחן/רצפה ולשחק עם עצמו, אבל הייעוד המרכזי שלו הוא לשחק עם אנשים – בעיקר ילדין וילדות בגילאים שבין 8-14. הוא מגיע עם לא מעט משחקים מובנים, בהם ניתן לשלוט מהאפליקציה של החברה לטלפונים ומחשבי לוח, וניתן אף ללמד אותו לעשות דברים נוספים בשתי דרכים: הראשונה היא ממשק גרפי בשם Scratch, שפותח ב-MIT, והשנייה היא ערכת פיתוח תוכנה (SDK) לתכנות בשפת Python.

סטוארט קולינגווד, מנהל המכירות של אנקי באירופה, המזרח התיכון ואפריקה, ציין באירוע כי קוזמו הוא צעצוע הפרימיום שתפס את המקום השני בדירוג המכירות בארצות הברית בשתי עונות החגים האחרונות, ובשנה שעברה היה צעצוע הפרימיום הנמכר ביותר בעונת החגים בקנדה, גרמניה וצרפת.

הוא הוסיף כי האפליקציה וממשק התכנות קיימים כרגע רק באנגלית, אך האופי הגרפי של Scratch אמור להפוך את השימוש בה לקל גם עבור ילדים שעדיין לא יודעים את השפה.

לרובוט חיי סוללה של 45 דקות עד שעה, ואחריהן הוא זקוק לכ-15 דקות בעמדת הטעינה שלו.

קרא עוד:  שלא תתקעו: 4 סוללות גיבוי ניידות בפחות מ-100 שקלים

הרובוט, שכאמור נמכר בחוץ לארץ כבר מ-2016 במחירים שנעים בין 150-180 דולר, יימכר בישראל החל מחנוכה הקרוב במחיר של 799 שקלים.