לאחר שגם סמסונג (Samsung) סיפקה הצצה ראשונה לטלפון המתקפל שהיא מתכוונת להשיק בשנה הבאה, כבר ברור שזו תהיה מגמה שתעסיק הרבה מאוד יצרניות ב-2019. בגוגל (Google), כך סיפרו בכנס המפתחים של אנדרואיד (Android Dev Summit), תהיה למערכת ההפעלה תמיכה מובנית בטלפונים עם מסכים מתקפלים, ולא משנה מה יהיה כיוון הקיפול והפתיחה.

לפי החברה זה יבוא לידי ביטוי באמצעות תכונה שמכונה 'המשכיות מסך' (Screen Continuity) שתפעל בנקודת המפגש שבמעבר בין מסך טלפון למסך בגודל מלא. היא תאפשר לשנות באופן חלק לחלוטין את המיקום של הצלמיות, את מיקום התפריטים, ואף את הגודל והמיצוב של חלונות האפליקציות הפתוחות בהתאם לגודל המסך.

את הדברים הללו אמר סגן הנשיא להנדסה עבור אנדרואיד דייויד ברוק, שעדיין לא ציין מה הכלים שתספק גוגל למפתחים כדי להבטיח שאכן האפליקציות שלהן ישתנו במעבר בין שני המצבים.

"מדברים כרגע על שתי גרסאות: מכשירים עם שני מסכים ומכשירים עם מסך יחיד. כשהם מקופלים הטלפונים הללו נראים כמו טלפונים רגילים, והם יכולים להיכנס לכיס או לארנק, כשהם פתוחים, התכונה המגדירה אותם היא מה שאנחנו מכנים 'המשכיות מסך'. בזמן הפתיחה האפליקציה הפתוחה תשתנה באופן חלק כדי להתאים למסך הגדול יותר מבלי שהמשתמש יפסיד ולו סיבית יחידה", נכתב בבלוג המפתחים של אנדרואיד בנושא.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.