גוגל (Google) הכריזה בסוף השבוע על השקת המסייעת הוירטואלית שלה גם למערכת ה-Android TV שתאפשר לשלוט בה באמצעות פקודות קוליות היישר מהספה בסלון הבית.

מערכת ה-Android TV קיימת על מגוון גדול של מזרימי-מדיה, בניהם ה-Xiaomi Mi TV הפופולרי. המסייעת Google Assistant תוכל לבצע את כלל היכולות המוכרות ממכשירי האנדרואיד, כולל פקודות קוליות (באנגלית) ישירות משלט רחוק (באם קיים בו מיקרופון) באמירת צמד המילים "OK Google". כך ניתן לחפש מידע על סרטים וסדרות, מתי משודרות תוכניות טלוויזיה, תוצאות ספורט ועוד.

Assistant על Android TV קיבלה עוד סט פקודות נוסף שיתאים לשימושים במסך הטלוויזיה. כך ניתן לומר "Pause" להשהיית הניגון, "Stop" לעצירתו ו-"Unpause" להמשך הניגון. ניתן גם כמובן לשלוט בשלל מוצרי הבית החכם בהם גוגל תומכת, לנגן מוזיקה או לפתוח אפליקציות צד שלישי.

לעת עתה, המוצר היחיד התומך ב-Assistant באופן מובנה הוא  Shield TV של חברת NVIDIA ובקרוב גם בטלוויזיות החכמות מסדרת Bravia של סוני (Sony). גוגל מבטיחה כי היא תרחיב את התמיכה במוצרים נוספים "בחודשים הקרובים". מי שלא יזכה לתכונה הזו הוא נגן Nexus Player של גוגל שהופסק יצורו עוד בשנה שעברה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.