כחודש אחרי כנס המפתחים, גוגל (Google) הכריזה על גרסת הבטא הרביעית למערכת ה-Android Q, זאת לקראת השחרור הסופי הצפוי להיערך בחודש הבא.

Android Q, ששמה השיווקי טרם נחשף סופית, זמינה להורדה עבור משפחת מכשירי ה-Google Pixel, כולל זוג המכשירים המוזלים Pixel 3a ו-3a XL. מלבד זאת, הגרסה הקודמת הייתה זמינה לרשימה גדולה של מכשירים נוספים, כך שזו צפויה להגיע גם כן אל יצרניות אחרות כמו OnePlus 6T, Mate 20 Pro של וואווי, LG G8, נוקיה 8.1, ZenFone 5Z של אסוס, Mi9 ו-Mi Mix 3 5G של שאומי ועוד.

החידוש העיקרי בבטא הרביעית הוא תאימות לממשק מפתח (API) בגרסה 29 האחרונה, זאת עבור מפתחים שמעוניינים לבדוק כי האפליקציה שלהם תואמת לגרסת Android Q. כך יוכלו לעדכן את האפליקציה בחנות ה-Google Play טרם הפצתה הרשמית.

מעבר לכך לא צוין מה עוד השתנה, אולם עד כה גוגל כבר חשפה חידושים רבים. בין היתר ממשק מחוות לניווט המאפשר ליצרניות לוותר לגמרי על כפתורי המגע בתחתית המסך. מערכת התראות משודרגת המאפשרת הוספת כפתורים לכמעט כל סוג של התראה, זאת במקום הצורך ללחוץ עליה ולהיכנס לאפליקציה. עוד הוצג גם מצב כהה על כלל חלקי המערכת, שינוי בהגדרות הפרטיות וההרשאות ועוד. עוד על חידושי האנדרואיד 10 בכתבה המלאה כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.