קצת פחות משלושה חודשים לאחר שחרורה של אנדרואיד 9 (Pie), נראה שאולי ההשקה המוקדמת – בתחילת אוגוסט, לעומת סוף אוגוסט לגרסאות 8 ו-7 ואוקטובר לגרסאות שקדמו לכך – הייתה מעט מהירה מדי. אתר VentureBeat מדווח כי רבים מהמשתמשים המוקדמים בגרסה החדשה מתלוננים על כך שהיא פוגעת בחיי הסוללה של המכשירים.

מדפדוף בקהילת התמיכה למכשירי Pixel של גוגל (Google), במרכז דיווחי הבאגים של החברה ובעשרות שרשורים בקהילות פיקסל ואנדרואיד באתר הקהילות Reddit, ניתן להתרשם מכמות התלונות על צריכת סוללה מוגברת של הגרסה החדשה – גם במכשירים קיימים ששודרגו מאנדרואיד אוריאו (8) לפאי, וגם במכשירי Pixel 3 שמגיעים איתה. רבים טוענים כי הטלפונים שלהם צורכים 10-20 אחוזי סוללה בשעה גם כאשר המסך כבוי – נתון גבוה בהרבה מאשר בגרסאות קודמות של אנדרואיד. טענה נוספת היא כי המערכת נכבית כאשר היא מציגה כי נותרו עוד 5% סוללה.

למרות שמשתמשים שונים דיווחו על מציאתם לכאורה של פתרונות שונים לבעיה – כמו כיבוי תכונת הבינה המלאכותית להתאמת בהירות המסך, בחירה ידנית של אזור הזמן או שינוי ההגדרות המתקדמות לחיבור לרשת – אף אחד מהפתרונות לא עבד אצל כל המשתמשים. ב-VentureBeat מעריכים כי ייתכן שהבעיה היא אפליקציות מדיה שאינן מותאמות לאנדרואיד 9, אך האתר מביע בכך ספק. בינתיים הוא ממליץ לעדכן את אפליקציות האודיו, הווידאו והתקשורת המגוונת (כלומר, אפליקציות שתומכות בהודעות ושיחות קול ווידאו), שהחל מ-1 בנובמבר מחויבות להתאים לגרסה העדכנית של אנדרואיד, או להפעיל ידנית את תכונת החיסכון בסוללה ה"מקפיאה" אפליקציות ברקע ברגע שמנתקים את הטלפון ממטען.

קרא עוד:  וואווי תקנה מודמים ל-5G ממדיה-טק לשילוב במכשירי ביניים

גוגל, מצידה, מודעת לבעיה, והאתר אף העביר לה לפני כשבוע את המידע שבידיו יחד עם בקשת תגובה, אך החברה העדיפה לשמור על שתיקה בנושא. בכל מקרה, סביר להניח כי בקרוב ייצא עדכון ראשון לאנדרואיד פאי, שיתקן בעיות ראשוניות שהתגלו בה לאחר ההשקה.