אנדרואיד Android 7.0 נוגט Nougat במדשאות גוגל

זה לקח כמעט שישה חודשים, אבל גרסת האנדרואיד 7 מתחילה לתפוס נתח בשוק. לפי הנתונים של גוגל (Google) לחודש מרץ בדו"ח התפוצה של גרסאות האנדרואיד, 'נוגט' מותקנת על 5% מהמכשירים כיום, כפול מחודש לפני כן.

החודש האחרון והחודשים הקרובים שיבואו, הם גם החשובים ביותר בכל הקשור לצמיחה המשמעותית של מהדורת 'נוגט'. LG G6 שוחרר לשוק רק בשבועיים האחרונים, ו-Galaxy S8 ו-S8 Plus יגיעו ממש בקרוב ושניהם מריצים את הגרסה האחרונה. מלבדם, סמסונג (Samsung) כבר שחררה את עדכון לאנדרואיד 7 למכשיר הדגל שלה של שנה שעברה, זאת מלבד חברות נוספות.

אין יותר מידי הפתעות כשזה מגיע לנתוני האימוץ של גרסאות העדכניות של מערכת האנדרואיד והפיצול עדיין רב, אולם המצב ללא ספק טוב יותר מבשנים קודמות. 'לוליפופ' (Lollipop) עדיין שולטת בשוק המותקנת על 32% ממכשירי האנדרואיד. לאחריה 'מרשמלו' (Marshmallow) עם 31.2% מהמכשירים ובמקום השלישי 'קיטקט' (KitKat) עם 20% מהמכשירים.

תקופה זו היא לרוב הקריטית עבור מכשירים שבשוק, שכן זה הזמן שהיצרניות משחררות את העדכון לגרסה האחרונה ומחליטות מי נשאר (כבר) מחוץ לסבב העדכונים. כך או כך, גוגל לא ממתינה וכבר נתנה לנו הצצה לגרסה הבאה, Android O.