אנדרואיד נוגט Nougat

מסע החיפוש הסתיים: גוגל (Google) חשפה הערב רשמית כי גרסת האנדרואיד החדשה, אותה הכרנו בחודשים האחרונים בשם Android N, תיקרא מעתה בשם Android Nougat (אנדרואיד נוגט).

לא נוטלה או נאצ’וס

מעט לאחר חשיפת הגרסה החדשה בכנס Google I/O 2016 שנערך בחודש מאי האחרון, גוגל פתחה בקמפיין NameAndroidN# בו היא הציעה לגולשים לבחור את השם של מערכת האנדרואיד הבאה. בעוד סביר כי רובנו חשבנו על ‘נוטלה’, גוגל הלכה על הממתק נוגט, אולי בשל העובדה כי נוטלה הוא מותג מסחרי (למרות שכבר עשתה זאת עם קיטקט).

מערכת האנדרואיד נוגט עדיין לא שוחררה לציבור הרחבה ובשבועות האחרונים אנו מגלים עוד ועוד חידושים שגוגל מוסיפה לגרסת המפתחים היוצאת אחת לתקופה. בין החידושים של אנדרואיד נוגט ניתן למצוא אפשרות להפעלת יישומים על מסך מפוצל, מצב חיסכון סוללה משופר, תגובה מהירה משורת ההתראות ועוד וגוגל אף מבטיחה כי המערכת תוכל לרוץ עד 75 אחוז (!) מהר יותר, דבר שישפיע מאוד על מכשירים בעלי חומרה חלשה וכן האפליקציות יתפסו פחות מקום על המכשיר.

ההשקה הרשמית תתרחש לקראת הרבעון האחרון של השנה, לצד השקת זוג מכשירי הנקסוס הבאים ואולי גם הטלפון הראשון של גוגל. מלבד זאת, גוגל צריכה גם לחשוף את המספר הסופי של הגרסה ועל פי כל הערכות זו תהיה 7.0.

עדכון: אושר – אנדרואיד נוגט תהיה גרסה מספר 7.0.

https://www.youtube.com/watch?v=8xn9iq3lG_w