במסגרת Google I/O 2016, גוגל חשפה גרסת בטא נוספת ל-Android N, המכונה גם Android 7.0 ולדבריה, מדובר בגרסה היציבה ביותר הקרובה כמעט לקראת שחרורה הסופי בחודש ספטמבר-אוקטובר ועם זאת היא גם חשפה מספר פיצ’רים חדשים.

הפעם גוגל התמקדה בעיקר בביצועים ובחיי הסוללה. כך את מצב Doze שאותו אנו מכירים כבר מגרסת המרשמלו אשר משבית של יישומים ברקע בזמן שהמכשיר אינו בשימוש, הורחב כעת עוד יותר והוא מסוגל לזהות את אופי השימוש שלנו ומבצע אופטימיזציה בהתאם. כך כאשר המסך כבוי הוא יאפשר רק למספר יישומים לפעול ברקע ובהתאם לכמות ההתראות שלנו, הוא יעיר את היישומים בכל מספר דקות. מצב זה יופעל גם כאשר המכשיר נמצא בכיס המכנס שלנו או בתיק.

בתחום הביצועים, גוגל מבטיחה כי היא תצליח לספק ביצועי גרפיקה טובים יותר ויעילות גבוהה של משאבים בהשוואה לגרסאות הקודמות. כך Android N תוכל לרוץ עד 75 אחוז (!) מהר יותר, דבר שישפיע מאוד על מכשירים בעלי חומרה חלשה וכן האפליקציות יתפסו פחות מקום על המכשיר.

Android 7.0: מסך מפוצל ותגובה מהירה

עוד חידושים בגרסה זו היא האפשרות הכה מצופה להפעלת שני יישומים בו זמנית על מסך מפוצל במקביל, כך ניתן לצ’וטט בחלון אחד ולגלוש בפייסבוק בחלון השני, לצפות בסרטון ביוטיוב בזמן שאנו גולשים ועוד. יהיה ניתן להגיב בזריזות במגוון יישומים ישירות משורת ההתראות, אפשרות שכבר קיימת בגרסת המרשמלו ותתרחב עוד יותר בגרסה הבאה. שורת ההתראות עברה עיצוב מחדש ותצוגה שטוחה, לצד קיבוץ התראות מיישום בודד כך שיהיה קל להבדיל ולענות בהתאם לצורך להודעה ספציפית.

קרא עוד:  וואווי: אלה המכשירים הראשונים שישודרגו ל-Android 10

לאפליקציות יותר לא תהיה גישה לכל האחסון הפנימי במכשיר כפי שהיה עד היום, אלא רק לתיקייה ספציפית. ישנו מצב VR Mode כחלק מפיתוח רחב יותר המכונה Daydream לתמיכה במציאות מדומה ב-360 מעלות, אייקוני אמוג’י חדשים במסגרת המעבר לתקן Unicode 9 וסך הכל 250 חידושים שונים.

גרסת ההדגמה החדשה כבר זמינה היום להורדה עבור מכשירי הנקסוס וטאבלט ה-Pixel C.

וידאו: אלו החידושים ב-Android N