האבטחה בטלפונים החכמים אמנם התגברה, אבל גם האיומים גדלו. לפי הדוח של חברת האבטחה Trend Micro, מספר המכשירים מבוססי אנדרואיד החשופים לפירוצות הוכפל בשנת 2015 לעומת 2014 והערכה כי ב-2016 המספר יגדל עוד יותר.

"פרצות הנמצאות במכשירים חכמים יכולים להיות מנוצלים כדי לבצע התקפות באמצעות ביצוע פעולה שרירותית ורגילה במכשיר. התקפות כאלה יכולות  להפוך את המכשיר לזומבי, להשתמש בו למטרת ההאקר ולבסוף גם לגרום לו להפעלה מחדש ללא הפסקה ולזלול את הסוללה", אמרו בחברה.

בדוח שלה, Trand Micro לא התייחסה לתקיפות יזומות דווקא כמו אפליקציות זדוניות המסתובבות בחנות האנדרואיד, אלא לפריצות שהתגלו לאורך השנה אחרונה שגרמו למכשירים רבים להיות חשופים להתקפות. כך התגלה גם מקלדת SwiftKey שהגיע כברירת מחדל עם מכשירי סמסונג, הביא לסיכון של כ-600 מיליון דגמי גלקסי. גם באחת מגרסאות של דפדפן הכרום התגלה פרצה חמורה ופרצת Stagefright המפורסמת המאפשרת לכל האקר לחדור באמצעות הודעת MMS, עדיין לא נסגרה אצל מיליוני מכשירים ברחבי העולם. גם מכשירי אפל לא נשארו חפים מפריצות ובגרסת ה-iOS 9 התגלה באג המאפשר לעקוף את נעילת המכשיר.

סביר כי גם בשנה הקרובה פרצות האבטחה יהיו חלק בלתי נפרד מהדיווחים שלנו, עוד יותר כשמוצרי האינטרנט של הדברים תופסים מקום נכבד בחיינו.