גוגל ממשיכה לתפוס כותרות, ולאו דווקא בהקשר חיובי: פרצת אבטחה חמורה התגלתה בדפדפן הכרום (Chrome) המותקן כברירת מחדל בכל מכשירי האנדרואיד הקיימים ונמצא בשימוש על-ידי מספר רב של משתמשים. למרבה המזל, גוגל כבר הספיקה לתקן את הפרצה באמצעות עדכון שהופץ לחנות.

פרצת האבטחה, שיכולה להשפיע על כל מכשירי האנדרואיד ובכל גרסה התגלתה על-ידי מפתח שעבד עלייה במשך שלושה חודשים טרם הדגים אותה בכנס מפתחים והציג אותה לגוגל בעצמו. הפרצה מנצלת את שפת ה-JavaScript שנמצאת בשימוש ברוב אתרי האינטרנט הקיימים ומתקינה, ללא ידיעת המשתמש, משחק אופניים תמים. בצורה זו, עם התקנת המשחק, יכול ההאקר להשתלט על מכשירו של הקורבן הפוטנציאלי, לגנוב מידע ולעשות במכשיר כרצונו.

בניגוד לרוב פירצות האבטחה הקיימות בהן ישנו צורך לשחרר עדכון גרסה לכלל מערכת ההפעלה, הפירצה המדוברת כבר תוקנה כאמור על-ידי גוגל כבר לפני זמן מה – כך שלפחות מהבחינה הזו משתמשי הדפדפן הפופלרי יכולים להיות רגועים. עם זאת, חשוב לזכור כי יש לנקוט משנה זהירות בכל הנוגע לאתרי אינטרנט לא מוכרים, שכן פרצה כזו או דומה לה יכולה לחזור על עצמה גם ללא ידיעת המשתמש. בנוסף, יש להימנע מכניסה לאתרי אינטרנט שנראים כחשודים או מפתים יתר על המידה.

ובאשר למפתח שגילה את הפרצה – הוא כבר מסודר: כאות הוכרה, גוגל העניקה לו כרטיס כניסה לכנס אבטחת מידע שייערך בשבועות הקרובים בארה"ב וכן חופשת סקי באחד מאתרי המדינה. כך או כך, בשורה התחתונה, משתלם להיות האקר. או שלא?