בחודשים האחרונים גוגל (Google) עבדה רבות על יישומי Go המיועדים למערכת דלת המשאבים Android Oreo Go Edition שחשפה בדצמבר אשתקד. כעת החברה מתכוננת להשקה רחבה ראשונה של מכשירים זולים וזה יקרה כבר בשבוע הבא במסגרת תערוכת MWC 2018.

הטלפונים החדשים יגיעו ממיטב היצרניות ומחירם ינוע בין 50 ל-150 דולרים בלבד. אלה יציעו מפרט נמוך למדי כמו זיכרון עבודה של 1 גיגה-בייט ואחסון של 8 גיגה-בייט ואף פחות מכך, כמו גם מעבדים חלשים יחסית. עם זאת, מערכת ה-Android Oreo Go Edition תסייע ליצרניות לספק חווית שימוש טובה, מהירה ויציבה בזכות שימוש במגוון של יישומים רזים ומערכת דלת משאבים פרי פיתוחה של גוגל.

גוגל כבר השיקה בחנות האנדרואיד את היישומים המרכזיים שלה כמו חיפוש, Gmail, מפות, YouTube ועוד. גרסאות אלו מותאמות למכשירים בעלי מפרט צנוע, וחלקן אף כוללות תכונות בלעדיות המתאימות לצרכים של משתמשים במדינות מתפתחות. YouTube Go, לדוגמא, מאפשרת הורדת סרטונים באמצעות חיבור WiFi כדי לצפות בהם לאחר מכן.

עם Android Go, גוגל מעוניינת לחדור לשוק הטלפונים הזולים והפשוטים במדינות המתפתחות. בעבר כבר הציגה את פרויקט Android One הזכור לטובה עם Xiaomi Mi A1 הנמכר גם בישראל, אולם מכשירים אלה עדיין נחשבים יקרים עבור קהל היעד שגוגל מכוונת אליו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.