חיפוש בטלפון בגוגל

כמעט חצי שנה לאחר החשיפה הראשונה בכנס Google I/O, מוכנה גוגל (Google) להשיק באופן רשמי את Android Go – גרסה מיוחדת של מערכת ההפעלה Android Oreo המיועדת למכשירים זולים ובסיסיים. ההבטחה היא להציע חווית שימוש חלקה, אמינה ואיכותית, גם על מכשירי טלפון חכם המצוידים ב-512 מגה-בייט או 1 ג׳יגה-בייט זיכרון עבודה (RAM) בלבד.

ההבדל העיקרי בין Android Go והגרסה הרגילה של מערכת ההפעלה, הוא מעבר לשימוש באפליקציות רזות יותר עבור שירותיה השונים של גוגל: חיפוש, Gmail, מפות, YouTube ועוד. גרסאות אלו מותאמות למכשירים בעלי מפרט צנוע, וחלקן אף כוללות תכונות בלעדיות המתאימות לצרכים של משתמשים במדינות מתפתחות. YouTube Go, לדוגמא, מאפשרת הורדת סרטונים באמצעות חיבור WiFi כדי לצפות בהם לאחר מכן.

שירותי Android Go. תמונה: Engadget

בנוסף, בוצעו בעומק מערכת ההפעלה שינויים שונים שאמורים להפוך אותה ליציבה יותר במכשירים בסיסיים, לעתים על חשבון מהירות ההפעלה של חלק מהאפליקציות. כמו כן, דפדפן כרום ישתמש כברירת מחדל בתכונת דחיסת המידע שלו, המכווצת את נפח האתרים אליהם גולשים תוך שימוש בשרתיה של גוגל. גם אפליקציית Datally, המפקחת על השימוש בחבילת המידע, מותקנת מראש בגרסה זו של אנדרואיד. חנות האפליקציות הותאמה במיוחד למכשירים חלשים יותר, ומפתחים המעוניינים להציע אפליקציות בעבור גרסה זו נדרשים להקפיד על נפח של לא יותר מ-10 מגה-בייט לאפליקציה כולה.

Android Go זמינה החל מהיום ליצרנים המעוניינים להשתמש בגרסה זו על מכשיריהם במקום הגרסה הרגילה של אנדרואיד. השקה זו אינה משפיעה על תכנית Android One של גוגל, במסגרתה משיקה החברה מכשירים זולים יחסית בשיתוף פעולה עם יצרנים, ודואגת לתאימות מלאה של מערכת ההפעלה ולעדכונים רצופים.