בכל פעם שגוגל (Google) משיקה גרסה חדשה למערכת ההפעלה שלה מתחיל מעין מירוץ גדול שקוראים לו 'אילו מכשירים יקבלו את מערכת ההפעלה ומתי'. גם הפעם, לאחר ההשקה הרשמית של אנדרואיד 8.0, שקיבלה בסוף את הכינוי אוראו (Oreo), וכאשר כבר כל החידושים הצפויים ידועים פחות או יותר, מתחילים לספור את הימים, וכנראה גם את החודשים, עד אשר כלל היצרניות ישחררו את העדכון ללקוחותיהן.

גוגל בראש ובראשונה

באופן לא ממש מפתיע המכשירים הראשונים שמקבלים עדכון לגרסת אנדרואיד חדשה, בכל פעם ופעם, הם המכשירים של גוגל עצמה. מכשירי סדרת Nexus (נקסוס) ו-Pixel (פיקסל) יהיו גם הפעם הראשונים לקבל את העדכון לאוריאו, וזה יקרה כבר בימים הקרובים. המכשירים שצפויים לקבל את העדכון הם Pixel XL ,Pixel, Nexus 6P, Nexus 5X וכן מכשירי ה-Pixel C.

סמסונג תמיד מאחור

גלקסי S8

כאשר שוחררה בשנה שעברה גרסת אנדרואיד 7 נאלצו לקוחות סמסונג (Samsung) בארצות-הברית להמתין לא פחות משישה חודשים עד אשר הוא הגיע אליהם. למעשה גם בשנה שלפני כן סמסונג לא הצטיינה בכל הנוגע לאספקת עדכונים. Galaxy Note 5 (גלקסי נוט 5) זכה לעדכון לאנדרואיד 6 רק כעבור כחמישה חודשים.

גם הפעם לקוחות סמסונג צפויים להמתין לא מעט לקבלת הגרסה השמינית. הציפייה היא, בהנחה שלא יהיו עיכובים בהשקה הראשונית ללקוחות המחזיקים מכשירים של גוגל, שהודעת העדכון למכשירים השונים של החברה הדרום קוריאנית יגיעו בעוד כחצי שנה, ובכל מקרה לא לפני ינואר/פברואר 2018. ניתן לשער כי המכשירים שיהיו זכאים לעדכון יהיו זוג מכשירי ה-Galaxy S8, זוג מכשירי ה-Galaxy S8 Active וכן דגמי S7 וביניהם גם S7 Edge. גם Note 8, במידה ולא ישוחרר עם אנדרואיד 8.0 מלכתחילה, יעודכן בהזדמנות הראשונה שהחברה תציע.

LG לא מחכה לאף אחד

LG ידועה בזריזות יחסית בכל מה שקשור לעדכוני מערכת הפעלה ללקוחותיה. דוגמה לכך ניתן היא סיפקה בשנה שעברה כאשר שחררה את העדכון לאנדרואיד 7 כשלושה חודשים ממועד ההשקה. שנה לפני כן זה קרה אחרי חודשיים, והרבה לפני המתחרות.

קרא עוד:  בסכנת ביטול? עוד חברות הודיעו שלא יציגו ב-MWC 2020

גם במקרה של אוריאו היצרנית הקוריאנית לא צפויה לאכזב, וניתן לצפות כי העדכון יגיע למכשירי ה-G6 ו-V20 כחודשיים וחצי עד שלושה ממועד ההשקה, כלומר בערך באוקטובר עד נובמבר. ניתן גם לשער כי בדומה ל-Note 8 של המתחרה מבית, גם LG V30 יזכה בעדכון אם לא ישוחרר מלתחילה עם מערכת ההפעלה החדשה. הסימן השאלה מונח מעל ראשיהם של המכשירים מהשנים הקודמות, כולל G5 ו-V10.

סוני משתדלת

אם בוחנים את הרזומה של סוני (Sony) בנוגע לעדכונים ניתן לראות כי בשנה שעברה היא שחררה עדכון לאנדרואיד 7 כשלושה חודשים ממועד ההשקה המקורי, אבל בשנה לפני כן לקח לה כחמישה חודשים עד אשר הגיע העדכון לגרסת המרשמלו. מכיוון שכך, קשה להבין את שיטת העבודה של היצרנית, שכן היא אינה שומרת על שגרה קבועה. הציפייה שהפעם היא שסוני תשחרר את העדכון למכשיריה, בראשם Xperia XZ Premium, תוך כשלושה חודשים, במהלך נובמבר/דצמבר.

HTC למדה מסמסונג

בדומה לסמסונג גם HTC אינה מצטיינת בתהליכי העדכון של מכשירי לקוחותיה, זאת על אף שהפתיעה כאשר שחררה את אנדרואיד 7 כשלושה חודשים בלבד ממועד ההשקה, ואת אנדרואיד 6 חודשיים אחרי. עם זאת אותם נתונים מרשימים נרשמו בזכות מכשירי ה-Google Play Edition שהשיקה.

הפעם ל-HTC אין מכשיר Google Play Edition, וזה אומר שהביא צריכה להכין את העדכון בכוחות עצמה. הציפייה היא שמכשירי HTC יקבלו את עדכון אנדרואיד 8.0 רק כעבור כחמישה חודשים, וזה אומר ככל הנראה תחילת 2018. רשימת המכשירים שייתמכו צפויה להכיל את HTC 10, HTC U11, HTC Bolt וכן סדרת HTC U Ultra.

מוטורולה מתאמצת למרות הקשיים

מוטורולה (Motorola) חוותה תקופה לא פשוטה כלל בשנה הראשונה שלה כחברת בת של לנובו (Lenovo), וייתכן כי זו הסיבה בה מכשירי החברה לא הצליחו לצבור את תשומת הלב הראויה. על אף כל זאת נראה כי מוטורלה צפויה להמשיך ולהוכיח כי בעדכונים היא מסוגלת להתעלות על השאר, כאשר מבט לאחור מזכיר כי הייתה הראשונה ששחררה את העדכונים לאנדרואיד 7 ואת אנדרואיד 6, זאת כחודשיים בלבד מהשקתם, אבל אז תחת המטרייה של גוגל.

קרא עוד:  ירידת מחיר: Redmi 7A של שאומי בפחות מ-75 דולרים

במקרה של אוריאו היא אולי לא תהיה הראשונה אחרי גוגל, אך היא צפויה להפתיע לטובה עם שחרור העדכון כחודשיים עד שלושה אחרי, כלומר באוקטובר/נובמבר. המכשירים שיזכו לשדרוג יהיה מכשירי סדרת Moto Z ו-Moto Z2, סדרת Moto G4 וסדרת Moto G5. לכך נוספים גם הדיווחים כי לנובו תחל להשתמש בממשק נקי, כך שייתכן ומדובר בפתח לתקווה באשר לעדכונים זריזים במיוחד.

יצרניות סיניות – עתיד טוב יותר?

וואווי (Huawei) נחשבת למעט שונה מהיצרניות שצוינו לעיל זאת בשל המסורת שלה להשיק מכשירים עם מערכת ההפעלה העדכנית של אותה תקופה. כך השיקה את Mate 9 עם אנדרואיד 7 מהקופסה, וזה קרה גם באופן דומה עם Mate 8 ואנדרואיד 6. אבל מצד שני העדכונים לחלק מהמכשירים הגיעו קצת מאוחר, ולכן קשה לשער מה יהיה יקרה הפעם אם כי ניתן לנחש כי העדכון עשוי להתעכב זמן מה. המכשירים שיקבלו עדכון יהיו ככל הנראה דגמי P10 ו-P9 וכן Mate 9, Honor 8 ו-Honor 6X.

שאומי (Xiaomi) אמורה להתחיל לשחרר בתקופה הממש קרובה את העדכון שלה ל-MIUI 9 עם אנדרואיד 7, וזה קורה ממש באיחור לעומת שאר היצרניות, כך שקשה להאמין שהיא תשחרר עדכון מהיר לגרסת האוריאו, במיוחד שבמקרה של החברה הזו היא משתדלת לעדכן כמה שיותר מכשירים אחורה.

יצרנית סינית בולטת נוספת היא וואן-פלוס (OnePlus) שצפויה לעמוד בציפיות של לקוחותיה לעדכונים מהירים, יחסית, בזכות ממשק המשתמש שדומה לממשק הנקי של גוגל. כך צפויים לקבל את העדכון מכשיר הדגל OnePlus 5 וכן OnePlus 3 ו-OnePlus 3T שיזכו בזאת גם לעדכון התוכנה האחרון.

חשוב לציין כי כל אותם תאריכים שמצוינים הינם בגדר השערות וציפיות לאור העבר של כל יצרנית. כמובן שלכך נוסף גם מוטיב האזור הגאוגרפי שגורם לעדכון להתעכב עוד יותר כאשר מדובר בהתאמת מערכת ההפעלה למדינה מסוימת, ישראל לדוגמה.