בשעה שליקוי החמה מתרחש מעל יבשת אמריקה, גוגל (Google) השיקה רשמית את גרסת האנדרואיד הבאה אותה היא מכנה בשם, Android Oreo, על שם העוגייה השחורה והטעימה.

הגרסה החדשה שעליה היא הכריזה עוד בחודש מרץ האחרון תחת השם Android O, מביאה מספר רב של חידושים שאת חלקן גוגל כבר חשפה במהלך גרסאות המפתחים שהופצו בחודשים האחרונים. בין התכונות שהכריזה החברה הם תמונה בתוך תמונה, אפשרות להשהיית עדכוני מערכת, התראות צפות ועוד מגוון רחב.

גוגל מבטיחה עוד שיפור בחיי הסוללה, על ידי ניהול עבודת היישומים ברקע. מלבד מנגנון ה-Doze שהוכרז עם מהדורת 'מרשמלו' ושופר ב-'נוגט', ב-Android Oreo גוגל תגביל את פעולת יישומי צד שלישי ברקע, דבר שאף יכול למנוע מהם להציג נתונים מעודכנים במידה ולא יישרו קו בהתאם להנחיות החדשות.

שורת ההתראות תקבץ מעתה התראות יחדיו ובאמצעות מנגנון חדש המכונה Notification Channels, המשתמשים יקבלו התראות המקובצות לפי קטגוריות שונות בהתאם לתוכן. הקטגוריות, או ערוצים, יאפשרו למפתחים לכוון את התראות היישום שלהם לפי סוג ההתראה. כך משתמשים יוכלו להגדיר מאלו ערוצים הם לא רוצים לקבל התראות, זאת במקום לחסום באופן פרטני כל התראה והתראה.

נקודת ההתראות הצפה וחלון בתוך חלון

דבר נוסף ומעניין הוא notification dots, אשר בלחיצה על האייקון של האפליקציה נוכל לצפות בהתראות אחרונות בחלונית צפה. מלבד זאת נוספו גם אמוג'י חדשים וכן עוצבו מחדש כל האמוג'ים הקיימים. ישנה מערכת אבטחה חדשה ששולבה בחנות, Google Play Protect, כמו גם נוספו עדכוני אבטחה רבים במערכת.

קרא עוד:  הטלפון מפריע לריכוז? גוגל מביאה את החידוש הכי חשוב של אנדרואיד 10 לכולם

העדכון צפוי להגיע למכשירי Google Pixel, Nexus 5X, Nexus 6P ובקרוב גם Pixel C ו-Nexus Player, אשר יגיע בימים הקרובים. גוגל גם אומרת כי היא עובדת בצמוד לכלל היצרניות הגדולות כדי לשחרר את מערכת האנדרואיד 8.0 במהירות ואף ציינה את Essential של מייסד האנדרואיד אנדי רובין ו-HMD Global האחראים על נוקיה, כמו גם את LG, סמסונג (Samsung), HTC, מוטורולה (Motorla), סוני (Sony) ואחרות.

זו לא הפעם הראשונה שגוגל משתפת פעולה עם חברה מסחרית. כזכור, גם אנדרואיד 4.4 נקראה על שם החטיף 'קיטקט' של נסטלה. שיתוף הפעולה היה מעניין ומלא בחטיף השוקולד שזכה למיתוג מחדש המשולב עם דמות האנדרואיד החביבה. עוד על החידושים של ‘אנדרואיד אוראו’ אפשר למצוא כאן בכתבה. אנו ממתינים להתפתחויות נוספות ונעדכן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.