בניגוד לכל התחזיות, החלה הענקית מקוריאה לעדכן את מכשיר הדגל הנוכחי של החברה, Galaxy S5, לגרסת האנדרואיד 5.0 Lollipop.

העדכון, שמגיע כשבועיים לאחר שגוגל (Google) החלה בהפצת העדכון למכשירי הנקסוס השונים ובראשם ה-Nexus 5, החל להגיע אל המשתמשים בהדרגה, כאשר אלו תושבי פולין כבין המדינות הראשון שיזכו בעדכון לראשונה. כמובן, שהעדכון ישוחרר בהדרגה בעבור חלק קטן של המשתמשים, זאת על מנת לבחון את העדכון ולראות את התגובות בטרם תחל להפיץ את העדכון באופן נרחב יותר.

הגרסה החדשה מביאה עימה מספר שינויים ויזואליים במערכת ההפעלה, זאת בעקבות עיצוב ה-Metrial Design עליו הכריזה גוגל עם הכרזתה של מערכת ההפעלה החדשה. ממשק ה-ToucuWiz המפורסם זוכה גם הוא למעט ליטוש ושינוי ויזואלי, כשאלו באים לידי ביטוי בעיקר במתגים במרכז העדכונים ובחייגן שמקבל מראה מעט יותר חלק ונקי. נוסף על כך, גם ריבוי המשימות מגיע בתצוגה משופרת של כל היישומים הפועלים ברקע, לצד שיפור ניכר במהירות המכשיר ובמעבר בין תפריטיו השונים.

סמסונג לרוב אינה נוהגת לשחרר את עדכוני מערכת ההפעלה ביו היצרניות הראשונות, אך עם זאת, חשוב לציין כי העדכון שהחל להתגלגל מיועד לדגמי ה-SMG900F שאמנם משווקים בישראל, אך בין היתר תלוי היכן נרכש המכשיר והאם נדרש התערבות המפעילה המקומית כדי לשחררו.

וידאו: עדכון ה-Lollipop על ה-Galaxy S5

רוצים לדעת מתי המכשיר שלכם יתעדכן? היכנסו לרשימה המלאה.

Samsung Galaxy S5

מכשיר ה-Galaxy S5 הוא הדור החמישי לסדרת מכשייר הגלקסי של סמסונג. הוא הוכרז בפברואר 2014, מצויד במסך 5.1 אינץ' ברזולוציה 1080x1920, מבוסס על מעבד Quad-core 2.5 GHz וזיכרון RAM של 2GB. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.4.2 עם ממשק ה-TouchWIZ, כולל במצלמה 16 מגה פיקסל וסוללת 2800mAh. הוא חסין למים וכולל חיישן טביעות אצבע ומד דופק בגבו.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.