עכשיו, אחרי שגוגל חשפה את גרסאת האנדרואיד החדשה שלה, אנדרואיד 5.0 Lollipop, לא נותר לנו אלא לתהות לגביי המכשירים שיקבלו אותה. ל-Samsung, HTC ושאר היצרניות כבר יש תכניות, אך אלו יכולות בהחלט להשתנות גם ברגע האחרון, כפי שגם קרה בעבר. נכון לעכשיו, לחלק מהחברות יש רשימה של מכשירים שעתידים לקבל את הגרסה החדשה. זו הרשימה [המתעדכנת].

Nexus
היתרון הגדול של ליין מכשירי הנקסוס על פני המתחרים הוא שהם מקבלים את העדכונים ראשונים, והגרסה החדשה לא שונה מקודמותיה בנושא זה. גוגל הכריזה כי העדכון יגיע ל-Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 ו-Nexus  10 כבר בשבועות הקרובים, והם יצטרפו ל-Nexus 6 ו-Nexus 9 שיגיעו עם הגרסא החדשה באופן מובנה כבר בתחילת חודש נובמבר. אכן תוך זמן קצרה זה הגיע: עדכון האנדרואיד 5.0 החל להישלח למכשירי ה-Nexus 5, 7 ו-10.

Google Play Edition
מכשירי Google Play Edition הם מכשירים מיצרניות שונות המריצים את גרסת האנדרואיד הנקייה וללא ממשק המשתמש של החברה. גוגל גם הכריזה כי הגרסא האחרונה תגיע למכשירים הללו אך היא לא דיברה על מכשירים ספציפיים. סביר להניח שהעדכון יגיע למכשירי Google Play Edition מעט אחרי מכשירי הנקסוסואכן אלו מכשירי ה-HTC One M8/M7 בגרסת GPE שקופצים ישירות ל-5.0.1.

HTC
חברת HTC הכריזה בעבר כי תביא את Android 5.0 Lollipop (דאז Android L) ל-HTC One M7 ול- HTC One M8 כ-90 ימים לאחר ההכרזה של גוגל על הגרסא הסופית (דהיינו ב-15 לחודש), מה שאומר שהעדכון צפוי להגיע למכשירים באזור חודש פברואר. גם מכשירים נוספים ממשפחת ה-One ומכשירים נבחרים של החברה צפויים לקבל את העדכון לאחר מכן כמו HTC One M7 Mini, ונכון לעכשיו לא דובר עוד על מכשירים אחרים.

קרא עוד:  הרמקול החכם של סמסונג בדרך, אבל הוא לא יתחרה ב-Echo או Nest

Samsung
חברת Samsung טרם יצאה בהכרזה רשמית לגביי המכשירים שלה שיקבלו את העדכון, אך ניתן להסיק מניסיון העבר שהמכשירים של שנת 2014 יקבלו את העדכון, כאשר לא בטוח אם אלו הקודמים, כגון ה-Galaxy S4 וה-Galaxy Note 3, יקבלו את העדכון. כזכור, סמסונג בחרה לזנוח את ה-Galaxy S1 בעבר ולא הביאה לו את העדכון ל-Ice Cream Sandwich (אנדרואיד 4) וספגה ביקורת קשה עקב כך. נקווה שהיא למדה משהו מאותו מקרה ושגם בעלי מכשירי שנה שעברה יזכו לעדכון החדש.

בינתיים קיבלנו דיווחים ראשונים שמכשיר Galaxy S5 החל לקבל את העדכון באירופה.

motorola lollipop

Motorola
חברת Motorola כבר הכריזה שמספר מכשירים שלה יקבלו את העדכון, בניהם הדור הראשון והשני של ה-Moto X וה-Moto G, ה-Moto E, Droid Ultra, Droid Maxx, וכן ה-Droid mini.נכון לעכשיו, חלק ממכשירי Moto G החדש כבר החלו לקבל את העדכון וכן ה-Moto X.

Sony
גם Sony היא בין הראשונות לספק מידע לגביי מי מהמכשירים שלה שיקבלו את העדכון, והוא יגיע בראש ובראשונה למשפחת ה-Z3 המפוארת: Xperia Z3, Xperia Z3 V וכן ל-Xperia Z3 Compact המוקטן. בנוסף, היא תגיע גם ל-Xperia Z הראשון, ושאר דגמיו השונים – ZL, ZR, Z Ultra והטאבלט Z. גם ה-Z1 יקבל את העדכון כולל גרסת ה-Compact וכן Z2 ו-Z2 Tablet. רשימה מכובדת לכל הדעות.

LG
חברת LG טרם חשפה את המכשירים שלה שיקבלו את העדכון אך ניתן להגיד כמעט בבירור שה-G3 יהיה שם, יחד עם משפחת ה-G2, כולל ה-G2 mini וה-G2 Pro. בינתיים יש דיווחים כי מספר מכשירי G3 קיבלו את העדכון בארה"ב.

קרא עוד:  מסכמים עשור: מגוגל גלאס ועד רובוטים על ארבע

שימו לב כי הגעת העדכון למכשירים תלוי בחברה, במשווקת המקומית והמפעילה וכי רשימת המכשירים שיקבלו את העדכון עלולה להשתנות בכל רגע נתון. אנו נעדכן רשימה זו כשיהיו עדכונים.

נתונים: Cnet והודעות החברות

עדכון 12.11: חלק ממכשירי Moto G החדש כבר החלו לקבל את העדכון.

עדכון 13.11: מכשירי ה-Nexus 5, 7, 10 החלו בקבלת העדכון

עדכון 03.12: מכשירי HTC One בגרסת GPE מתעדכנים היום

עדכון: 03.12: מכשיר ה-Galaxy S5 מקבל בפולין את העדכון