בעוד מספר שבועות יוצא העדכון הרשמי של Android 5.0 Lollipop למגוון המכשירים השונים (לרשימה המעודכנת), אך לבינתיים תוכלו גם אתם להקנות למכשירכם את המראה החדשני של המערכת, או לפחות לחלקו, בזכות ההדלפה של מספר רב של יישומים שנשלפו מתוך גרסאות הנקסוס ששוחררו בתחילת השבוע, ובין יישומי גוגל החדשים המעוצבים מחדש בהשראת ה-Material Design ניתן למנות את ה-Messenger, Google Play Music, Google Fit ועוד, כשההדלפה מביאה עימה כמה בשורות חדשות.

אותה אפליקציית ה-SMS/MMS הרגילה של אנדרואיד, שבה משתמשות היצרניות (לא Hangouts) עומדת להתחלף באפליקציה חדשה ששמה Messenger. היא פועלת בדומה לקודמתה אך עם העיצוב החדשני והכחלחל, כשצבע השיחה יתחלף בהתאם לאיש הקשר. ניתן לשלוח תמונות והודעות קוליות באיכות נמוכה,  והדבר היותר בולט בה זה העיצוב הנעים  לעין.

ה-Google Play Music גם כן עברה שינוי לעומת הקיימת ולמרות שהפונקציות לא השתנו כמעט כלל, גם כאן קיבלנו עיצוב חדש ומעניין. נוספה בה אפשרות מעניינת המאפשרת להאזין למוזיקה המותאמת אישית עבורנו, בהתאם למצב רוחנו או מקום וזמן מסוים. תוספת חדשה שתגיע היא Google Fit, אפליקציית הכושר של גוגל המכוונת לחובבי הספורט מזדמנים, אשר מספקת מעקב המטרות של המשתמש ומאפשרת לקבוע פעילויות שונות, מטרות ויעדים.

מלבד האפליקציות הללו ניתן למצוא גם אפליקציות פופולריות אחרות כגון ה-Drive, Calender, ועוד, כשכולם זמינים להורדה. שימו לב כי לא מדובר בגרסה הסופית של היישומים כך שמומלץ להתקינם רק לבעלי עניין ולפי ההוראות כאן.