מגזין העסקים בלומברג (Bloomberg) מדווח כי חטיבת המחקר Lab126 של אמזון (Amazon), האחראית ליצירת כמה ממוצריה המפורסמים ביותר של החברה כדוגמת הספר האלקטרוני קינדל (Kindle) והרמקול החכם אקו (Echo), עסוקה בימים אלו בפיתוחו של ״רובוט ביתי״ תחת שם הקוד ווסטה (Vesta). המוצר נמצא בשלבי מחקר ראשוניים, ולא צפוי להיחשף לפני תחילת השנה הבאה. ייתכן שמעט קודם לכן תאפשר אמזון לעובדי החברה להתנסות ברובוט החדש בביתם, תחת הבטחה לסודיות מלאה כמובן.

לבלומברג אין הרבה פרטים על מראה או יכולות הרובוט, אם כי נראה כי מדובר למעשה בסוג של רמקול חכם מתנייד – יחידה המצוידת במצלמות ותוכנה המשמשת לצורך ניווט ברחבי הבית, ותדאג תמיד להימצא בקרבת המשתמש על מנת שזה יוכל להעביר אליה פקודות קוליות.

בנוסף, מאחר והרובוט מצויד כאמור במצלמות, הוא יוכל לשמש כמערכת אבטחה בעת שבעליו אינו נמצא בדירה, וגם ליצור מפה מדויקת של הבית באופן אוטומטי לרבות חלוקה לחדרים. כך ייחסך מהמשתמש הצורך להגדיר אזורים וחדרים שונים עבור ציוד בית חכם כגון נורות – הרובוט ״יבין״ בכוחות עצמו אילו נורות מותקנות במטבח או בחדר השינה, וכך יוכל להדליק או לכבות אותן לפי פקודה קולית.

כרגיל בכל הנוגע לפרויקטים מחקריים, אין כל וודאות בנוגע למועד ההשקה של הרובוט, וייתכן בהחלט שהפרויקט המחקרי לא יבשיל לעולם למוצר של ממש. אמאזון עצמה בוחרת בינתיים שלא להתייחס לדיווחים בנושא.

קרא עוד:  המקרר החדש של LG מכין רשימת קניות

בתמונה: לא הרובוט של אמזון.