פעם שלישית גלידה? סמסונג, כך נראה, לא מוותרת על מערכת ההפעלה Tizen שרצה על קוד פתוח. אחרי שביטלה את השקת סמארטפון הראשון שהיה אמור לרוץ על מערכת הפעלה הזו, ודחתה את השקת ה-Z1 שהיה אמור אף הוא להיות מבוסס טיזן, החליטה החברה הקוריאנית להביע אמון בלינוקס ויצאה בהכרזה מפתיעה: כל הטלוויזיות החכמות של החברה, שייצאו במהלך 2015, יהיו מבוססות אך ורק על מערכת הטיזן.

לפי סמסונג, מדובר במערכת הפעלה קלה ונוחה במיוחד שמאפשרת שליטה מלאה וחיבור טוב יותר למכשירים וממשקים אחרים. כך, למשל, ניתן יהיה לשלוח מידע מסמארטפון של סמסונג ישירות ל-SmartTV דרך האינטרנט האלחוטי, ואילו הטלוויזיה עצמה תהיה מסוגלת לאתר באמצעות בלוטות' מכשירי סמסונג אחרים שנמצאים בחדר ולשלוח אליהם את השידור – אפילו שהמסך שלה כבוי.

עד כה שילבה סמסונג מערכות הפעלה עצמאיות בטלוויזות החכמות שלה (בדומה ל-LG), והשתמשה בטיזן בעיקר בשביל סדרת השעונים החכמים Gear 2, במקום באנדרואיד. הצעד מעט מפתיע, בעיקר לנוכח הכרזה האחרונה של גוגל על Android TV, מערכת הפעלה לטלוויזיות חכמות שמסוגלת לעשות פחות או יותר את אותו הדבר עם מכשירי אנדרואיד. האם מדובר בניצנים של סוף הרומן בין סמסונג לגוגל ואנדרואיד?