בעקבות פרצת האבטחה שהודגמה בשבוע שעבר, במהלכה הצליחו שני האקרים להשתלט מרחוק על רכב חכם ולהשבית לו את המנוע, הודיעה חברת קרייזלר (Chrysler) על קריאה לתיקון (ריקול) של 1.4 מיליון רכבים מתוצרתה, אשר חשופים לפריצות דומות במערכת ההפעלה של מערכת המדיה החכמה.

אלא שלא ממש מדובר בהכנסת הרכב למוסך – הצרכנים יקבלו בדואר התקן USB מיוחד ועליו עדכון גירסה של התוכנה, אותו יצטרכו להתקין ברכבים. בנוסף טוענת החברה, כי היא נקטה בצעדים שמטרתם לחסום את הפרצה, ככל הנראה על ידי מנגנוני אבטחה שמסוגלים לזהות ולחסום משתמשים זרים באמצעות הרשת הסלולרית של Sprint, שאיתה מחוברים הרכבים לאינטרנט. ניתן כמובן גם להוריד את התוכנה באופן ידני ולהתקין באמצעות התקן USB.
"הייתי מופתע שהם לא טיפלו בזה קודם, אבל אני שמח שעכשיו זה קורה", אמר צ'ארלי מילר, אחד מההאקרים שעלה על הפרצה הראשונית. "הבעיה הכי גדולה הייתה שחלק מהמכוניות כלל לא תוקנו, או רק לאחר זמן מה. לחסום משתמשים באמצעות הרשת של ספרינט אומר שלא צריך לדאוג לגבי שאר המכוניות".

יחד עם זאת, קרייזלר עדיין לא מודה באופן רשמי בתקלה, ולמעשה טוענת באמצעות הצהרה ששחררה כי "לא התגלה שום פגם", וכי הפעולה הזו מתבצעת רק לצרכי זהירות יתרה.