מסתובבים עם עם תוכן דיגיטלי חשוב? אם מדובר בהתקן נייד כמו כונן פלאש USB או דיסק קשיח נייד, כנראה שהחומר שלכם בסיכון גבוה. חברת ADATA חשפה לאחרונה את ED600, מארז חיצוני המיועד לדיסקים 2.5 אינץ' עם יכולת עמידות גבוהה במיוחד.

כבר סקרנו כאן את HD710M Pro של החברה, שהוא כונן קשיח נייד עם חסינות למים ואבק. בדומה אליו, ED600 מיועד למי שרוצה להחליט בעצמו עם איזה כונן הוא מעוניין להסתובב ולהתקין בתוכו ולא לקבל מוצר מוכן עם נפח מוגבל ואחיד.

ככזה, ED600 הוא מארז גדול יחסית, כלומר בהשוואה לכונני 2.5 אינץ' וגודלו 13.6 על 9.6 ס"מ ועוביו 1.9 ס"מ. משקלו הוא 126 גרם כשהוא ריק, כך שהוא אמנם מיועד לנשיאה אבל הוא גדול יותר מכל כונן אחר או בטח כונן פלאש USB.

הוא עשוי מפלסטיק קשיח, יש לומר אפילו קשיח מאוד. בשל כך, הוא מסוגל להגן על כל כונן המותקן בתוכו עד לרמה צבאית. זה אומר גם אם הוא נופל מגובה של מטר על רצפת בטון, הכונן שבתוכו לא ייפגע. מלבד זאת, הוא גם חסין למים ואבק בתקן IP54, מה שאומר כי גם אם בטעות הוא נופל למים דבר לא קורה לו.

ED600 תומך בכל סוגי הדיסים בעלי ממשק SATA בגודל 2.5 אינץ' ובגובה של 9.5 מ"מ לכל היותר. הוא מתחבר למחשב בחיבור מהיר מסוג USB 3.1, כך שתיאורתית הוא מסוגל להגיע לביצועים לא רעים בכלל בהעברת נתונים. הוא מסוגל לפעול על מחשב Windows, מקינטוש ולינוקס.

קרא עוד:  למקרה שהקודם היה זול מדי: אפל מציעה גרסה יקרה אף יותר של ה-Mac Pro

הוא זמין לרכישה בארץ במחיר של 110 שקלים.