תחום הטאבלטים המוזלים הופך אט אט לנחלת הכלל: לא רק יצרניות סיניות עלומות שם מספקות טאבלטים זולים, וכי גם היצרניות הגדולות הגיעו לרף מחירים נמוך. אייסר (Acer) היא בין הראשונות שהביאה טאבלט במחיר של $150, אולם CES 2014 הציג רף חדש של $99.

החברה הציגה בתערוכה את Iconia A1–830 שיימכר החל מהחודש הבא במחיר של $149.99 הכולל מפרט חזק בגודל של 7.9 אינץ’ ומעבד 1.6GHz Clover Trail+ מבית אינטל. דיווחים חדשים מסין מעידים כי החברה הציגה שם טאבלט בשם Acer Tab 7, בגודל של 7 אינץ’ ובמחיר של $99. הטאבלט מציג מפרט בסיסי יחסית כמו מסך ברזולוציה 600×1024 פיקסלים, מעבד כפול ליבה Cortex A9 1.5GHz, זיכרון 1GB של RAM, מצלמה 1.9 מגה פיקסל בגבו וכן קישוריות WiFi, Bluetooth, יציאת micro HDMI וחריץ הרחבה microSD. למעשה, החברה השיקה עוד בשנה שעברה את Iconia B1 אשר נמכר ב-$130 בעיקר במזרח וזכה להצלחה מכובדת.

אייסר לא היחידה אלא גם טושיבה הציגה ב-CES את Excite 7 שיימכר במחיר של $99 בלבד. הטאבלט בגודל 7 אינץ’ מציג רזולוציה זהה, שבב כפול ליבה של Rockchip, מערכת האנדרואיד 4.2 ג’לי ביו, זיכרון 1GB של RAM ו-8GB זיכרון פנימי.

אמנם לא מדובר בטאבלטים חזקים ואף לא מאוד איכותיים, אך אנחנו רואים מגמה של טאבלטים זולים מאוד המתחרים בשוק שעד היום היה שייך ליצרניות הסיניות. ישנם דיווחים כי גם סמסונג תציג בקרוב טאבלט מוזל Galaxy Tab Lite  במחיר של $130, כך שמדובר רק בהתחלה.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Book S - מחשב חדש המבוסס על Snapdragon 8cx

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.