האישורים האחרונים עבור עסקת גוגל (Google) פיטביט (Fitbit) כנראה כבר בדרך, אבל עוד לפני שהחברה עוברת ידיים באופן סופי ומוחלט, היא מספיקה לשחרר אפליקציה מעניינת: Snore Detect שעושה בדיוק מה שהיא שאומרת – בודקת את מצב הנחירות של המשתמש או של שותף/שותפת השינה שלו ומספקת בבוקר אבחנה עד כמה המצב קשה.

מדובר באפליקציה שנמצאת במצב בטה וזמינה עבור שעוני ה-Versa 2 של פיטביט בלבד, כשהסיבה לכך די ברורה: זה הדגם היחיד של שעוני החברה שמצויד במיקרופון שיכול להאזין לסביבה הפעילה.

בפיטביט כמובן נזהרים שלא להציג את האפליקציה הזו כתומכת רפואית, אך בכל זאת היא אמורה לעזור להבין מה קורה עם הנחירות בלילה, באיזה שעות הן חזקות יותר, ומתי הן מסתיימות אם בכלל. היא גם אמורה לספק מידע לגבי העוצמה שלהן – וכאמור זו גם דרך להוכיח לצד השני של המיטה, במקרה הצורך, עד כמה הוא מפריע לשינה.

את האפליקציה ניתן למצוא כאן, והיא מאפשרת הפעלה ידנית או אוטומטית כשבמקרה של האפשרות השנייה זה עובד יחד עם זיהוי שינה של המשתמש.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.