רגע לפני שאתם יוצאים מהבית ניתקתם את הטלפון מהמטען, ומתחילים את היום עם 100% סוללה. בצהרים מציצים באחוזי הסוללה והפלא ופלא – למכשיר כבר פחות מחצי ועוד יום ארוך לפניכם. הכיצד? הנה כמה טיפים בסיסיים שיכולים לסייע לחסוך בסוללה בקלות.

1. חפשו אחר אפליקציות הזוללות משאבים

ברוב המקרים בהם קיימת זלילת סוללה, היא מתרחשת על ידי אפליקציה שהתקנו במכשיר. מבלי ששמנו לב, היא ממשיכה לפעול ברקע ולזלול משאבים, לאמץ את המעבד והזיכרון וכך לגרום להתרוקנות המהירה של הסוללה. לשמחתנו ניתן לעקוב אחר צריכת המשאבים של כל אפליקציה ואפליקציה במערכת.

ב-iOS או אנדרואיד היכנסו להגדרות > סוללה, ושם ניתן לראות רשימה של כל היישומים שפעלו במהלך השעות האחרונות או מאז הטעינה האחרונה. אם מצאתם יישום חיצוני שהתקנתם בעצמכם והוא לא שירות פנימי של המערכת, אנו ממליצים להסיר אותו. אם מדובר ביישום מערכת יש לבדוק האם ניתן לבטל אותו.

2. בטלו בהירות אוטומטית

בסמארטפונים קיים חיישן תאורה הקובע את בהירות המסך באופן אוטומטי. כמה שזה נוח, לרוב בהירות המסך חזקה יותר ממה שאנחנו בפועל זקוקים לו. עדיף לקבוע את הבהירות בצורה ידנית, אשר תהיה לרוב נמוכה יותר אך נוחה לעיניים שלנו, ובמקרה של אור חזק וקיצוני נגביר את הבהירות בהתאם. זו אחת הדרכים היעילות ביותר לחסכון בחיי סוללה, שכן המסך הוא הרכיב הזללן ביותר במכשירים שלנו.

קרא עוד:  פרטים ראשונים על Snapdragon 865 נחשפים, ללא דור 5?

כדי לבטל את הבהירות האוטומטית, ב-iOS להיכנס להגדרות > תצוגה ובהירות. באנדרואיד להיכנס להגדרות > תצוגה ותאורה.

3. הפעילו מצב חיסכון בסוללה

כאשר מצב הסוללה בטלפון מגיע לאחוזים בודדים ואין חשמל בסביבה, הדרך הטובה ביותר לחיסכון בסוללה היא פשוט לא לבזבז אותה. בהתאם למערכת ההפעלה בטלפון שלכם, לכל יצרנית ישנו מצב חיסכון בסוללה מובנה, אשר מסוגל לחסוך עד כ-50% מצריכת הסוללה. במצב זה, סנכרון הנתונים מבוטל, הקישוריות השונות מכובות וניתן לבצע שיחות או לשלוח הודעות בלבד. עם זאת, זה אומר שתהיו זמינים לעוד מספר שעות על כל צרה שלא תבוא.

אייפון בטעינה

4. כבו קישוריות שלא בשימוש

הטלפון שלנו עמוס בהתקני תקשורת שונים. לא רק קישוריות סלולרית או WiFi, אלא גם Bluetooth, GPS, ובחלק יש גם NFC. כל אלו אמנם לא תמיד פעילים ועובדים לסרוגין, אבל לרוב אין לנו ממש מושג מתי הם נכנסים לפעולה ולמשך כמה זמן. מה עושים? דאגו לכבות קישוריות שלא פעילות ובעיקר את קישוריות ה-WiFi אשר מחפשת אחר רשתות בכל זמן גם כשהיא לא בשימוש. שאר הקישוריות צורכות משאבים בצורה פחותה, אבל כיבוי שלהן גם כן יכול לחסוך במעט וחיי הסוללה.

5. לא חייבים להיות כל הזמן מחוברים

הסמארטפון הפך את חיינו למקושרים ומחוברים יותר מתמיד וקשה לנו לפספס כל הודעה, סטטוס או מייל שהגיע. כדי שכל ההתראות הללו יגיעו בזמן לטלפון שלנו, הן חייבות לפעול ברקע ו"לשוחח" עם השרתים בכל זמן קצוב. כך הן לא רק מעמיסות על הטלפון אלא אף צורכות נתונים, גם כאשר אין ממש עדכון בפועל.

קרא עוד:  וואווי: Mate X ייצא כמתוכנן, למרות הצרות עם Galaxy Fold

הדרך הפשוטה לחסוך בחיי הסוללה היא פשוט לבטל את סנכרון האפליקציות, לפחות באלה שאתם פחות משתמשים. בכל אפליקציה ישנה הגדרה של סנכרון, בפרט אפליקציות של מיילים וניתן להגדיר כל כמה זמן יורדו ההודעות. בחלק מהאפליקציות גם אם ביטלנו את הסנכרון, מספיק להיכנס אליהן ואלו יתעדכנו באותו הרגע.

יש לכם טיפים נוספים? שתפו אותנו בתגובות.

תמונה ראשית: Martin-Abegglen cc flickr, ותמונות בכתבה באדיבות Shutterstock.