הם גורמים להתמכרות, חוסר בריכוז ופוגעים בשינה. כן, הטלפונים החכמים אמנם הפכו אותנו ליותר מחוברים, אבל גם עלולים לגרום לבעיות רבות במיוחד אצל הלילדים ויתכן שתרצו לרכוש בעבורם טלפונים בסיסיים. במקרים רבים, מכשירים כאלה אינם כוללים חיבור לרשתות החברתיות והגלישה באמצעותם באתרי אינטרנט הינה בסיסית מאוד, אם בכלל אפשרית. מצאנו חמישה טלפונים סלולריים שאינם טלפונים חכמים.

טלפון בננה עם אפליקציות בסיסיות

נוקיה (Nokia), שמכשיריה היו פופולאריים בישראל בטרם עידן הסמארטפונים, זוכה לעדנה מחודשת, הפעם באמצעות היצרנית HMD Global. גם Nokia 8110 חזר למדפים בגרסה חדשה המשמרת הרבה מן העיצוב הישן והייחודי וזה כולל מכסה המסתיר את המקשים. הפעם ניתן גם להוריד למכשיר אפליקציות בסיסיות. ולא, אל תבנו על כך שפורטנייט יצליח לרוץ על המכשיר.

המחיר: 449 שקלים.

אל תקראו לו טיפש: טלפון פשוט עם בינה מלאכותית

שאומי, שמייצרת טלפונים חכמים רבים, מציעה ללקוחותיה הסינים את Qin – טלפון פשוט הכולל יכולות בינה מלאכותית. במקום מסך מגע תמצאו לוח מקשים. ואם תחפשו גם מקדימה וגם מאחור – לא תמצאו מצלמה, אך כן תמצאו בו קישוריות בלוטות' ו-Wi-Fi וכן סוללה המספיקה ל-15 ימים.

המחיר: כ-350 שקלים.

העיצוב עשיר, התכונות פחות

לא תמצאו הרבה תכונות במכשירי Light Phone. בדגם הראשון היה ניתן רק להוציא ולקבל שיחות, אחר כך ניתן היה גם לשלוח הודעות טקסט, להפעיל שעון מעורר, לשלוט על מוזיקה ולבצע ניווט בסיסי. דלות התכונות הזו נועדה לפנות לנו זמן כדי ליהנות מהחיים עצמם, מבלי שנביט כל העת בטלפון החכם. ומה מחיר החופש? לטעמנו די גבוה – 300 דולרים במימון המונים.

קרא עוד:  שארפ מציעה טלפון Android One כבר עם Android 10

החבר החדש של סבתא

מכשירי EasyPhone מותאמים במיוחד למבוגרים בשל עוצמת השמע הגבוהה, מקשי הספרות הגדולים ולחצן המצוקה הייעודי. כן, הוא גם עובד היטב עם חלק ממכשירי השמיעה וטלפונים ביבוא רשמי יכללו גם תמיכה מלאה בעברית, לצד שפות נוספות. אמנם לא תמצאו שם תמיכה בפייסבוק ובווטסאפ, אבל מי אמר שסבתא צריכה פייסבוק?

המחיר: 350 שקלים.

מסייע להיגמל, לא להתקשר

רובנו מכורים לטלפונים החכמים ויכולים לבצע תוך כדי שינה את המחוות באמצעותן ניתן לפתוח מנעילה, לגלול מעלה-מטה או לבצע זום-אין וזום-אווט. ה-Substitute Phone הוא מלבן פלסטיק עם מספר חרוזים שרחוק מלהיות טכנולוגי. כל מטרתו היא לסייע לכם להיגמל מהטלפון החכם ולהתעסק בחרוזים במקום במסך מגע.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.