למרות עשרות אם לא מאות הדגמים שיש לשואומי (Xiaomi) בשוק הטלפונים, החליטה החברה כי חסר לה גם טלפון פשוט, כזה של פעם ללא מסך מגע, גישה לחנות אפליקציות ועם מקשי ספרות. במהלך מפתיע החברה הכריזה על Qin, טלפון בסיס עם מספר יכולות של מכשירים מודרניים ותג מחיר זול במיוחד.

המכשיר הושק דרך פרויקט מימון המונים ומיועד לשוק הסיני, כאשר הוא כולל מקלדת מספרים נומרית, מסך 2.8 אינץ', מקשי ניווט ועיצוב פשוט המזכיר משהו את Nokia 8810 במהדורה החדשה.

Qin המבוטא כ-"שין", כולל בתוכו תקשורת Bluetooth ו-WiFi ואף קישוריות לדור רביעי. בחברה שילבו בתוכו גם יכולות חכמות (AI) עם מסייעת וירטואלית המקבלת פקודות ומספקת מענה על מגוון שאלות בסגנון של Google Assistant.

המכשיר מגיע בשתי תצורות שאחת מהן חלשה למדי המבוססת על מעבד בליבה בודדת באמצעות שבב MT6220A של מדיה-טק (MediaTek), לצד זיכרון של 8 מגה-בייט ו-16 מגה-בייט אחסון מובנה (כן, מגה-בייט) ותקשורת דור 2 בלבד. לדגם החזק יותר יש כבר מעבד כפול ליבות, זיכרון עבודה 256 מגה-בייט ואחסון פנימי 512 מגה-בייט וגם תמיכה ברשתות דור 4 וגם GPS. באופן מפתיע, בשני הדגמים אין מצלמה לא מקדימה ולא מאחורה והסוללה שבתוכו מספיקה ל-15 ימי שימוש.

הקמפיין הצליח להשיג גיוס של מעל מיליון דולרים בתוך 24 השעון הראשונות. מחירו של Qin במסגרת הקמפיין הוא 199 יואן לדגם הבסיסי (כ-110 שקלים) ו-299 יואן לדגם המתקדם עם תמיכה בדור רביעי (כ-160 שקלים).

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.