האינטרנט מספק במה ליוצרים רבים המעוניינים להפיץ את המוזיקה שלהם. ברוב המקרים תוצע המוזיקה בחינם, בין אם תחליטו להוריד את קבצי המוזיקה או אם תרצו לנגן אותם ישירות מהדפדפן.

לא בטוח שתמצאו באתרים האלה את להיטי התקופה האחרונה, אך מוזיקה רבה ואיכותית מוצעת שם בחינם ואם תרצו לרענן קצת את רשימת ההשמעה שלכם – זה המקום לעשות זאת. הנה חמישה אתרים למוזיקה איכותית, אלטרנטיבית ובעיקר – חינמית.

Free Music Archive

תחנת רדיו מניו ג'רזי החליטה, בשנת 2009, לפתוח בפרויקט שירכז במקום אחד מוזיקה חינמית ועכשווית מז'אנרים שונים. יחד עם שותפים רבים הקימה התחנה את ארכיון המוזיקה החופשית הנקרא בפשטות Free Music Archive, שם ניתן לחפש מוזיקה מגוונת לפי מגוון רחב של ז'אנרים. כמו כן, ניתן להאזין למוזיקה שסומנה כאהודה על ידי הגולשים או שנוספה לאחרונה לארכיון.

לכניסה לאתר

Image result for Free Music Archive

DatPiff

אם אתם מחסידיו של זרם ההיפ-הופ, יתכן שתמצאו את DatPiff כמעניין. מדובר באוסף של יצירות המשתייכות לזרם, כאשר במקרים רבים הן מגיעות כמיקסטייפ – אוסף של שירים שהוקלטו למטרה מסוימת. באתר תמצאו גם מידע על אמנים ידועים בז'אנר, שם ניתן להתעדכן על יציאתם של שירים חדשים ולהאזין לאלבומי קאבר שיצרו מעריצים.

לכניסה לאתר

Image result for DatPiff

Live Music Archive

משהו באווירה הייחודית של המפגש עם הקהל בהופעה חיה עושה את ההבדל בינה לבין שיר שהוקלט באולפן. לכן, Live Music Archive מוקדש כולו להופעות חיות. ברגע שמוציאים הופעה מעניינת באמצעות מנוע חיפוש הכולל פילטרים רבים, ניתן לקבל עליה פרטים: כמו מתי נערכה והיכן. כמו כן, ניתן להוריד תמונות וקבצי מוזיקה המסודרים בסדר בו נוגנו בהופעה.

לכניסה לאתר

ReverbNation

אמנים עצמאיים רבים נחשפו באמצעות ReverbNation ובנו לעצמם קהל מעריצים נאמן. רוב האמנים באתר הם עצמאיים וחלקם אנונימיים, אך לא רק. מנגנון החיפוש שלו מאפשר להגיע למוזיקה רבה בהתאם להעדפות הגולש, כשבין הז'אנרים הרבים המוצעים בו, בולטים הפופ, ההיפ-הוט והמוזיקה האלטרנטיבית.

לכניסה לאתר

Image result for ReverbNation

Musopen

אמנם את היצירות הקלאסיות ניתן למצוא בחינם באתרים רבים, שכן זכויות היוצרים כבר פגו ברוב המקרים. ב-Musopen, השייך לארגון ללא מטרות רווח המוקדש לשימור והנגשת המוסיקה הקלאסית, קיימת אפשרות להוריד קבצי מוזיקה איכותיים של אותן היצירות. כמו כן, הוא כולל פרטים על כל יצירה וכן אפשרות להוריד דפי תווים שלה.

לכניסה לאתר

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.