2018 כבר כאן ובמהלכה יגיעו אלינו טכנולוגיות שונות, חלקן חדשות ואחרות כבר ראו אור לאחרונה וצפויות להגיע השנה לבתים רבים. קשה לנבא מה בדיוק נראה השנה, אך ישנן מגמות טכנולוגיות שעומדות לאפיין את 2018 וקשה להתעלם מהן.

יש חשמל באוויר: טעינה אלחוטית ללא מגע

טעינה אלחוטית היא לא דבר חדש, אך היא מחייבת משטח טעינה ייעודי אליו צריך להצמיד את ההתקן הנטען. ישנן טכנולוגיות המאפשרות לרכיב מיוחד המותקן בחדר לטעון התקנים הנמצאים בטווח של כמה מטרים ממנו, ללא מגע ישיר. כמה חברות הציגו פתרונות לנושא, ויש גם נציגה ישראלית. ממש לאחרונה אישרה רשות התקשורת הפדרלית האמריקנית את השימוש בטכנולוגיה, מה שאומר שיתכן ונראה טעינה כזאת בשימוש כבר בשנת 2018.

המציאות הרבודה תהפוך למציאותית יותר

כן, גם את המציאות הרבודה (Augmented Reality) אנחנו מכירים כבר כמה שנים, אך לאחרונה היא חודרת יותר לטלפונים הסלולריים מבלי שנצטרך לרכוש משקפות או ציוד ייעודי אחר. בסמוך להשקת מערכת ההפעלה iOS 11 השיקה אפל (Apple) גם ערכת פיתוח אפליקציות מציאות רבודה המיועדת למפתחים. כך למשל, מאפשרת האפליקציה של איקאה (IKEA) לצלם את החדר באמצעות האייפון ולמקם בו רהיטים וירטואליים בהתחשב במידותיהם המדוייקות.

שנתם של המטבעות הווירטואליים?

לקראת סיומה של 2017 נוצר שיח רב ברשת סביב ביטקוין, או ליתר דיוק, סביב ערכו שזינק בפתאומיות. מהר מאוד הוא גם צנח, אך יתכן שהמודעות לתחום המטבעות וירטואליים תעשה את שלה ב-2018. איתריום, ריפל ועוד מאוד מטבעות וירטואליים מתחרים בביטקוין וערכם לא צנח בדרמטיות כמו זה של הביטקוין. יתכן כי אלו יתפסו כותרות רבות ב-2018.

קרא עוד:  סמסונג הציגה את פרויקט ניאון – האדם המלאכותי הראשון

רמקול חכם לכל פועל

אלקסה, קורטנה, סירי או Google Assistant – רק בחרו את העוזרת הוירטואלית שלכם. תוכלו לשאול אותה, באמצעות הרמקול החכם שבסלון או באמצעות התקנים אחרים, מהי תחזית מזג האוויר, לנגן עבורכם כל שיר שתבחרו, לקבוע תזכורת ביומן או לחייג לאיש קשר. עוד ועוד רמקולים חכמים פורצים לשוק ורק חסרה תמיכה בעברית כדי ש-2018 תהפוך לשנת העוזרות הוירטואליות גם במדינתנו.

https://youtu.be/1hw9skL-IXc

יחס ההיבט 18:9 כובש את עולם הטלפונים

תצוגת המסך המלא הופכת לפופולרית יותר בקרב יצרניות הטלפונים. עד כמה חדה העליה בביקוש? מתוך 230 מיליון יחידות תצוגה שיוצרו ב-2017, 200 מליון יוצרו רק במחצית השנייה של השנה והערכות מדברות על כך ש-40% מכלל מכירות הסמארטפונים ב-2018 יכללו תצוגת 18:9.