גוגל (Google) ממשיכה בניקוי החנות שלה ובסוף השבוע היא הסירה עוד שתי אפליקציות מ-Google Play, שהורדו 1.5 מיליון פעמים, לאחר שנחשף כי אלו מביאות עימן גם פרסומות הפולשות לחלקים ממערכת ההפעלה ומפריעות למשתמש גם כשאינן בשימוש.

מדובר בשתי אפליקציות, Sun Pro Beauty Camera ו-Funny Sweet Beauty Selfie Camera, המשמשות לשיפור צילומים ותמונות והחלת אפקטים וסטיקרים בזמן הצילום. לפי חברת האבטחה וואנדרה התגלה כי הם ביקשו הרשאות שונות שמציעות התנהגות חודרנית יותר מאשר מצופה מאפליקציות שאמורות לבצע את האמור, כולל בקשה לשימוש במיקרופון וכן עבודה ברקע.

שתי האפליקציות נחשבות לפופולריות יחסית. Sun Pro Beauty Camera הגיעה לחנות בשנת 2017 ומאז הורדה כמיליון פעמים, ואילו Funny Sweet Beauty Selfie Camera הצטרפה רק לפני שלושה חודשים וכבר הספיקה לצבור כחצי מיליון הורדות.

בעוד ברוב האפליקציות באנדרואיד נוהגים להציג פרסומות למשתמש, זאת על מנת לסייע למפתחים להרוויח כסף. במקרה של שתי האפליקציות הללו הפרסומות פעלו ברקע בכל זמן, הפריעו לשימוש השוטף בטלפון, גרמו לבזבוז סוללה וצצות מדי פעם על המסך בלי קשר לשימוש באפליקציות המקור שלהן.

למרות כי גוגל כבר הסירה את האפליקציות האמורות מהחנות, ממליצים בחברת האבטחה שמי שכבר הורידו אותן לטלפון חייבים לנסות להסירן, אפילו במחיר של אתחול המכשיר שלהם לחלוטין לתצורת המפעל.