במכשיר הנייד יש לא מעט אפליקציות, שבחלקן אתם כנראה לא ממש משתמשים. אלה הותקנו, פעלו פעם או פעמיים ונותרו לעת הצורך, אבל בינתיים מכבידים על זיכרון המכשיר ואולי אף הן פועלות ברקע בלי שתדעו. גוגל (Google) מודעת לבעיה ותציע למשתמש להסיר את האפליקציות הלא שימושיות.

מערכת האנדרואיד (Android) בשילוב חנות ה-Google Play, יבדקו מפעם לפעם אלו אפליקציות שלא נמצאות בשימוש או כאלה שחלף זמן רב מאז שעודכנו לאחרונה. ההודעה תתקבל כהתראה במערכת או כאשר המשתמש ייכנס ביוזמתו לחנות.

בגוגל יחלקו את האפליקציות לפי שני סוגים: כאלו שכבר מוגדרות כישנות ושהורדו אפילו לפני מספר שנים – מהסוג שהיוצרים שלהן כבר הסירו מזמן מהחנות, או שכבר לא זכו זמן רב לעדכונים, וכן אפליקציות שבעל הטלפון כבר מזמן לא השתמש בהן.

בשני המקרים תוצע למשתמש להסיר את האפליקציות, כמה נפח הן תופסות באחסון הפנימי, כמה זמן חלף מאז השימוש האחרון וכמה מקום ייחסך במידה והן יוסרו.

טרם ברור האם מתי האפשרות הזו תושק, אולם כבר התקבלו דיווחים כי היא הוצעה למספר משתמשים. אגב, ב-iOS יש אפשרות דומה בה המערכת מסירה אפליקציות שאינן בשימוש באופן אוטומטי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.