בשנת 2019 צפויות חלק מיצרניות הטלפונים החכמים להשיק דגמים המצוידים במצלמות באיכות 64 ואף 100 מגה-פיקסל, כך לדבריו של ג׳אד היפ (Judd Heape), מנהל פיתוח המוצרים ביצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm). ג׳אד יודע על מה הוא מדבר: אותן יצרניות נדרשות לשתף פעולה עם קוואלקום לצורך פיתוח המכשירים הללו, שכן לצד חיישני המצלמות נדרשים גם מעבדים שיוכלו לעבד את התמונה ולהציג אותה במהירות.

לדברי ג׳אד, קו המעבדים הנוכחי של קוואלקום תומך, באופן תיאורטי, בחיישני מצלמות בעלות רזולוציה גבוהה יותר יותר – עד 192 מגה-פיקסל. אולם מדבריו עולה הרושם כי בקוואלקום דווקא סבורים כי מדובר בגישה לא נכונה, שלא בהכרח תביא לשיפור דרמטי באיכות התצלומים, ומהווה בעיקר סיסמא שיווקית מוצלחת עבור היצרניות. ״באופן אישי אני מעדיף פיקסלים גדולים יותר על פני פיקסלים רבים יותר לצורך שיפור איכות התמונה״, אמר ג׳אד.

בנוסף, חשף מנהל הפיתוח כי בשבב ה-Snapdragon 865, שבב הדור הבא שאותו צפויה קוואלקום להשיק רק לקראת סוף השנה, תוסיף החברה תמיכה בהקלטת וידאו באיכות +HDR10. דגמי ה-Galaxy S10 של סמסונג (Samsung) כבר תומכים בהקלטה באיכות זו, אך קוואלקום מעוניינת לאפשר זאת לכלל היצרניות, בעוד שסמסונג שומרת את הפתרון שלה, מן הסתם, לעצמה.