בחודש שעבר סיפרנו לכם על עוד מהפך בגישה של מיקרוסופט לגבי קונסולת ה-Xbox One. אחרי מעל חצי שנה בה הקונסולה נמכרה יחד עם מצלמת הקינקט במחיר של 500$, מיקרוסופט חזרה בה והחליטה שלהבא היא תציע את הקונסולה גם ללא המצלמה, במחיר של 400$. אלו כמובן היו חדשות רעות עבור המעריצים שכן האמינו בקינקט, מפני שהמשמעות היא שמיקרוסופט הפרידה את עתיד הקינקט מעתיד הקונסולה עצמה. זה אומר פחות תשומת לב, פחות מימון ואפילו פחות משאבי מערכת שיוקצו למצלמה בעתיד.

היום, אנו שומעים על מה שעשוי להיות המסמר האחרון בקבר של מצלמת הקינקט: פיל ספנסר (Phil Spencer) ממיקרוסופט הכריז בעמוד הטוויטר שלו כי בעדכון המפתחים של חודש יוני, למפתחים תהיה אפשרות לקבל 10% יותר כוח עיבוד בקונסולות שאינן מחוברות לקינקט. כוח העיבוד שהוקצה בעבר למצלמה, יוקצה כולו לעיבוד המשחק. מה זה אומר? שאם בעבר המפתחים היו צריכים לחשוב על דרכים מקוריות להשתמש בקינקט שמגיע עם כל קונסולה, כעת הם למעשה משכנעים את הגיימרים שעדיף לא להשתמש במצלמה ולקבל בתמורה קצב פריימים יותר טוב או רזולוציה יותר גבוהה.

המהלך הזה עם ה-Xbox One הופך אותו ליותר ויותר כמו ה-PS4: אותו מחיר, מצלמה הנמכרת בנפרד ובלי רעיונות מהפכניים. מה אתם חושבים על מלחמת הקונסולות עד כה? האם למיקרוסופט יש סיכוי לחזור למשחק?

עדכון: או שלא?

נכתב על ידי אור מנטש ופורסם לראשונה באתר Vgames

שתף:
-פרסומת-
 • אנונימי

  ההבדל בין לשחק במחשב לבין לשחק בקונסולה היא שבקונסולה המשחקים תמיד יעבדו חלק בלי תקיעות ובמחשב זה תלוי במעבד וכול הדברים האלה ושבקונסולה הרבה יותר כיף ונוח לשחק

 • לדעתי צחי אתה טועה, אתה צודק בכך שקונסולות הם יקרות אבל כשאתה קונה קונסולה(xbox,sony) ואתה משחק ברשת זה פשוט תענוג כך אותי לדוגמה אני כבר עם סוני 3 שנים ומשחק בבאטלפילד 3 כבר כמאט שנתיים וזה פשוט אף פעם לא משעמם אותך…

 • כפחר

  אני אישית בעד סוני
  אבל מלחמות כאלו עוזרות לצרכנים

 • בר

  לפי דעתי קונסולות זה בכלל לא משתלם…
  לא רק שאתה קונה קונסולה במחיר גבוה, גם אחר כך אתה קונה משחקים במחיר מטורף,
  שכבר אתה קונה 4-5 משחקים ואתה יכול להגיע למחיר הקונסולה…

  • אופיר

   משחקים למחשב עולים אותו דבר כמו משחקים לקונסולות, לפעמים עשר דולר פחות. בכל מקרה זה יקר.
   ולא, להוריד פיראטית לא נחשב זול.

   • יוסי כהן

    יש פיראטיות גם בקונסולות.
    וחוץ מזה שכן, משחקי מחשב יותר זולים בהרבה! במיוחד בארץ.

 • אנונימי

  זה לא שיש למיקרוסופט סיכוי להתחרות עם סוני הם מזמן עברו אותם xbox תמיד היה הכי טוב ותמיד יהיה הכי טוב

  • Ta2

   אתה מצחיק!! 🙂