נראה כי הלחץ עבד – מיקרוסופט הודיעה כי בעוד חודש יוצע למכירה מארז של קונסולת ה'אקסבוקס וואן' נטול חיישן התנועה 'קינקט' במחיר של $399.

בצעד מפתיע הכריזה מיקרוסופט כי היא מתכוונת להשיק החל מחודש יוני מארז מוזל של קונסולת הדור הבא של החברה, ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One), במחיר של $399 או 1,400 שקלים, החיסכון מגיע בזכות הסרת בקר השליטה הייחודי 'קינקט' (Kinect). ההודעה הגיעה מפיל ספנסר (Phil Spencer), ראש חטיבת האקסבוקס שהודיע בפרסום בבלוג האקסבוקס הרשמי שמעתה החברה מתכוונת להציע ללקוחות יותר בחירה, זאת בניגוד להצהרה הקודמת של החברה שהודיעה שהיא לעולם לא תציג את הקונסולה ללא בקר השליטה ושממשק המשתמש עוצב כך שהוא מסתמך על השליטה הקולית של הקינקט ולכן הוא חלק בלתי נפרד מחווית האקסבוקס השלמה.

חיישן התנועה Kinect, כבר לא חלק מהחבילה.

נראה כי החברה החליטה לנקוט בצעד הזה על-מנת לשפר את מעמדה בתחרות מול קונסולת ה'פלייסטיישן 4' (PlayStation 4) של סוני, שכן מוקדם יותר השנה סוני הודיעה כי היא נמכרו יותר מ-7 מליון קונסולות ברחבי העולם ואילו הענקית מרדמונד הודיעה כי נשלחו לחנויות כ-5 מליון קונסולות אקסבוקס וואן. באמצעות ההוזלה נראה כי החברה מתכוונת לקסום לקהל הלקוחות שרגיש למחיר שכן הקונסולה של מיקרוסופט יקרה ב-$100 מזו של סוני.

מיישרת קו עם המנוי ה-PlayStation Plus
בהודעה בבלוג נראה כי החברה תחל במספר צעדים על-מנת ליישר קו עם מינוי ה'פלייסטיישן פלוס' של סוני, החברה תציע משחקים להורדה שזמינים כל עוד המנוי בתוקף. עד כה החברה לא העניקה למנויי ה'גולד' בעלי האקסבוקס וואן משחקים בחינם כפי שהיא מציעה לבעלי ה'אקסבוקס 360' (Xbox 360), ולכן היא תאפשר גישה חופשית לשירותי הזרמת תוכן כמו Netflix או Hulu גם לשחקנים להם אין מנוי גולד. בנוסף, החברה תציע למנויים המשלמים מבצעים הבלעדיים רק להם כמו הנחות על משחקים או תוכן.

קרא עוד:  בזק בינלאומי משיקה שירות חיבור אינטרנט מהיר לגיימרים

משמח לראות כי מאז שפיל ספנסר נכנס לתפקיד הוא נוקט בכל "הצעדים הנכונים" על-מנת להחזיר את האמון לקהל השחקנים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.