לאחר שהוציא לפועל את האפשרות לשלם עבור ספק ותשתית ביחד, ממשיך משרד התקשורת לשלב הבא ברפורמת השוק הסיטונאי – היכולת לאפשר לחברות אחרות להציע חבילות אינטרנט על גבי התשתיות הקיימות של חברות בזק והוט. משמעות הדבר היא שאמנם קיימות כרגע שתי דרכים פיזיות להתחבר לאינטרנט, שנמצאות בשליטת שתי חברות בלבד, אך בדומה לשוק הסלולרי, חברות נוספות יוכלו לשמש מפעילות אינטרנט וירטואליות, "לשכור" מבזק או מהוט את השימוש בתשתית ולהציע לצרכן חבילות אוטונומיות משלהן.

השימוש בתשתיות יאפשר בין היתר החכרה של פרישת סיבים, פרישת קווי תקשורת תוך שימוש ברשת עילית, קנים וגובים תת קרקעיים. ‏כך למעשה יוכלו ספקי תקשורת ‏להשתמש‏ בתשתיות‏ אזרחיות‏ קיימות ‏כדי‏ לפרוש‏ תשתיות‏ תקשורת‏ עצמאיות מבלי שייאלצו לבצע עבודות חפירה יקרות שידרשו מהן השקעה כספית לא קטנה, העלולה לעכב או למנוע את כניסתם לתחרות. ההחלטה אף תמנע אי נוחות מהציבור שעלול להיפגע מעבודות תשתית כאלו.

מנכ"ל‏ משרד‏ התקשורת‏ שלמה ‏פילבר אמר: ‏"לצד ההצלחה ביישום חלקה הראשון של רפורמת ‏השוק ‏הסיטונאי, ‏שהביא ‏למעבר של ‏כמאה ‏ועשרה אלף ‏לקוחות תוך‏ חודשים ‏ספורים, ‏והוזיל ‏בעשרות ‏אחוזים ‏את ‏העלויות ‏לצרכנים, ‏החל מהיום,‏גם‏ התשתיות ‏הפיזיות ‏של‏ חברות ‏התשתית ‏בזק ‏והוט ‏ייפתחו‏ לשימושם ‏של ‏המתחרים. צעד ‏זה ‏יחסוך מהם את הצורך בחפירה ובהקמת תשתיות מסוג זה,‏יפחית הוצאות ועלויות, ‏ויסייע בקידום התחרות".

‏‏יחד עם זאת, אתר גלובס מדווח כי חלק מיישום הרפורמה יידחה בעקבות חיכוכים עם חברת בזק, שהגישה בג"ץ בנוגע לתמחור של השימוש בתשתיות שלה. כמו כן, בזק טוענת כי לאפשר לנציגות של חברות אחרות גישה למידע המאובטח שלה מהווה בעיה ביטחונית, ונשקלות מספר חלופות. כך שהרפורמה אמנם יוצאת לדרך היום, אך ייקח עוד זמן עד שכל הפרטים הקטנים בה יוסדרו באופן סופי.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • Mans

  הענין הוא שעד היום הספקים יכלו לתת חבילות רק על בסיס תשתית בזק.
  כאשר מכניסים / מכריחים גם את הוט – זה יכול לתת מענה במחיר סופי ללקוח ולתת אפשרות להתחבר גם במקומות בהם אין תשתית בזק או יש תשתית בזק לא מפותחת.

 • שמואל

  זה כולל קוי טלפון?

 • MrIGM

  מישהו יודע כמה עלות ספק+תשתית של 40-100 מגה ללקוחות קיימים בבזק?
  (בזק+ בזק בין לאומי)

  • צרכן שפוי

   גניבה+גניבה בין לאומית

  • Avihai Cohen

   תוריד את סינפ יש שם את המחירים של כל החברות והכול מעודכן
   תכנס לחבילה משולבת ספק+ תשתית
   https://play.google.com/store/apps/details?id=cohen.avihai.cinp

  • Uri Vais

   אני משלם על BUNDLE T40 שזה ספק + תשתית של בזק ובזק בינלאמי.
   124 ש"ח בחודש.

   • Mans

    על 40 מגה – 124 שקלים כיום זה יקר מאוד.
    הסיבה – בזק וחברת בזק בינלאומי לא יכולות לתת מחיר אטקרטיבי ללקוח, אסור להם מטעמי רגולציה.

 • נתנאל

  קיים כבר ממזמן בטריפל של סלקום,
  ספק- נטוויז'ן, תשתית- בזק.

 • התמני

  סוף סוף באמת יפלו המונופולים השמנים האלה הוט ובזק וגם יס…

  • Mans

   חחה. אל תדאג לא יפול אף אחד.
   אבל זה נורא שהמדינה נפלה רק על חברה בזק, לא ברורה הסיבה שהמדינה חייבה רק את בזק לחכור את התשתית שלה. איפה הוט בתמונה הורודה הזו

   • Mikel

    מעבר לכך שהוט היא חברה גרועה, התשתית של בזק שייכת לישראל, היא תשתית לאומית שנוסדה עוד בתקופה שבזק היתה חברה ממשלתית.