קטגוריית המוצרים הלבישים מוסיפה לספק חדשות לחובבי הטכנולוגיה. אם עד היום היינו רגילים לשעונים חכמים הדורשים 'צימוד' למכשיר הסלולרי שלנו, יתכן ונראה בקרוב שעון חכם ועצמאי מבית סמסונג (Samsung), כך עולה מדיווח המגיע מסוכנות הידיעות Yonhap News. באמצעות כרטיס USIM יוכל לתפקד השעון החדש כטלפון סלולרי, לקבל שיחות, הודעות, ולגלוש באינטרנט, וזאת מבלי שנצטרך לסנכרן אותו עם המכשיר הסלולרי שלנו.

על פי הדיווחים ישתייך השעון לסדרת השעונים החכמים של סמסונג ויכונה Samsung Gear Solo. ההערכות מצביעות על כך שענקית האלקטרוניקה מקוריאה תכריז על השעון יחד עם פאבלט הדגל הבא שלה – Galaxy Note 4, וזה צפוי להתרחש באירוע מיוחד שתערוך החברה ב-4 בספטמבר בברלין, בירת גרמניה. דיווחים אחרים דווקא מצביעים על הכרזה של Note 4 יום לפני, ב-3 בספטמבר.

בעוד שהעולם הסלולרי עובד בהדרגה לעבודה ברשת ה-LTE של הדור הרביעי, דווקא ה-Gear Solo עתיד להישאר קצת מאוחר ולא לתמוך ברשת החדשה. עם זאת, משתמשים שיעדיפו לוותר על תיפקודו כמכשיר עצמאי, ולסנכרן בכל זאת את השעון עם המכשיר הסלולרי שלהם, יהנו ממהירות הגלישה שבה מכשירם הסלולרי תומך. כמו כן, עד כה לא ברור עם איזו מערכת הפעלה יפעל השעון: Tizen OS  שאיתה פעלו שעונים קודמים, או Android Wear, מערכת ההפעלה מבית גוגל (Google) שאיתה הושק השעון החכם הקודם של החברה – Gear Live.

טרם נמסרו פרטים על המפרט הטכני של השעון החדש, אך אם נסתמך על המפרט הטכני של ה-Gear Live נגלה מסך SuperAMOLED בגדל 1.63 אינצ'ים, שבב 1.2GHz וחסינות לאבק ולמים. כך שמשמעמם לא יהיה באירוע המיוחד של סמסונג. אנו ב-TGspot נמשיך לעקוב.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.