בכנס המפתחים של גוגל חשפה סמסונג שעון נוסף לסדרת שעוני ה-Gear שלה, ה-Gear Live וכפי שהשמועות חזו, הוא המכשיר הראשון של החברה המבוסס על מערכת ה-Android Wear.

סמסונג מנסה את מזלה שוב ובמקום Tizen או מערכת האנדרואיד בגרסת ה-Gear הראשונה, היא עוברת ל-Android Wear, שזו למעשה מערכת אנדרואיד מותאמת למוצרים לבישים.

השעון Gear Live מציג מראה דומה לשעוני ה-Gear 2, אולם סמסונג וויתרה על המצלמה והשאירה את מסך ה-1.63 אינץ’ 320×320 מסוג SuperAMOLED, הפועל על שבב 1.2GHz עם זיכרון של 512MB של RAM ו-GB זיכרון פנימי. השעון חסין למים בתקן IP67.

השעון יתמוך בפקודות קוליות עם חיבור ל-Google Now, מפות גוגל, ג'ימייל ושאר היישומים וכן הוא יכלול מד דופק בנוסף לחיישנים שונים כמו מד תאוצה, ג’ירוסקופ ומצפן. החיבור לטלפון יתבצע ב-Bluetooth 4.0, אם כי סמסונג לא ציינה האם היא תתמוך בשלל מכשירי האנדרואיד או רק בסדרת ה-Galaxy האחרונה.

Gear Live יושק ב-7 ליולי ויימכר בחנות ה-Google Play החל מהיום במחיר של $199.99 (כ-690 שקלים). יש לציין כי גוגל חילקה לא אחד, אלא שני שעונים לבחירה מתוך ה-LG G Watch, שעון סמסונג או Moto 360 לכל אחד מבאי אירוע הפתיחה.