אמש דווח ברשת על כך שישנה פרצת אבטחה בשירות המסרים המיידים הפופולרי וואטסאפ (WhatsApp), אשר יכול לאפשר להאקר לקרוא את הודעותינו השמורות על הזיכרון החיצוני שבמכשיר (microSD). דובר החברה הכחיש את הטענות וטוען כי הדברים “אינם תואמים את המציאות”. לדבריו, העדכון האחרון שיצא לחנות ה-Google Play כוללים מספר שיפורי אבטחה וכי הם עובדים על פתרונות, אולם לגבי פריצה זו העדכון אינו מטפל.

“אנחנו מודעים לדיווחים בנוגע לפריצת האבטחה. לצערנו דיווחים אלה לא מדויקים ואינם מציירים את התמונה במלואה. בנסיבות רגילות, הנתונים על כרטיס ה-microSD אינו חשוף, אולם במכשיר שהורד אליו וירוס או רוגלה המשתמש נמצא בסיכון”. נאמר בהצרה שפורסמה. “הגרסה האחרונה ששוחררה ל-Google Play מגנה על המשתמשים כנגד יישומי רוגלה”.

מי שחשף את הפרצה בתחילה, בוב בושצ’רט טוען כי חור האבטחה לא נחסם ועדיין קיים לאחר העדכון ולמעשה כל שיחות המשתמשים המאוחסנים בזיכרון החיצוני חשופים ללא הגנה באופן שקל מאוד להגיע אליהם.

כמובן שאין כאן הרבה חדש וידוע כי שיחות המשתמשים בוואטסאפ לא היו מוצפנות מעולם. מלבד הרכישה האחרונה על ידי פייסבוק, זו סיבה נוספת מדוע ברשת מחפשים אלטרנטיבות אחרות.

התמונה באדיבות ShutterStock

 • קובי

  אני מחקתי אותה הייתי מתקין בשמחה טלגרם אבל אף אחד מחבריי לא משתמש בא לצערי

 • Yuval Benami

  כולן להוריד telegram הרבה יוץר טוב וגם מאובטח

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הרעיון הוא שאם כבר לא מאחסנים בענן, קובץ כזה צריך לפחות להיות מוצפן.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  או פרטים אישיים שאתה חולק, תמונות פרטיות, שיחות פרטיות וכו'. שלא לדבר על כמות האנשים המעבירים תכנים אינטימיים שם.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה ממש לא פירצה זה דבר ידוע ממזמן…הוואטסאפ מגבה את כל השיחות שלכם פעם ביום על קובץ שנשמר על הכרטיס זיכרון..

 • אהרון

  OMG!
  עכשיו יקראו את כל השיחות הפרטיות והאישיות שלנו כמו " חחחחחחח "קקי מחייך" " ואפילו הודעות סודיות מאמא שלי "אתה בא היום לחתונה "כלה, מגן דוד, כוס, לב שבור וגמל" ? "

 • א.א.

  מתי אנשים יבינו שזו לא אפ' אלא חור אבטחה שדרכו אפשר גם לשלוח הודעות?
  יש אלטרנרטיבות זהות לחלוטין בממשק אך עם אבטחה נורמלית (telegram). מי שמשתמש בwhatsapp בעצם מסכים שצד ג' יקבל גישה לתוכן כל השיחות והנתונים העוברים באפ' הזו.

 • קור

  פירצת ולא פריצת.