מצלמה כפולה מקדימה? ממש לא חדשות מבחינתה של וויוו (Vivo), מהיצרניות הסיניות שזוכות להערכה רבה בשוק. היא כבר השיקה בתחילת השנה את V5 Plus בתצורה הזו, ועכשיו היא הכריזה באופן רשמי על Vivo X9s ו-Vivo X9s Plus שמשחזרים את הרעיון עם מצלמה אחת המבוססת על חיישן IMX376 של סוני (Sony) בגודל של 20 מגה-פיקסל שמורכב מ-5 אלמנטים, מציע מפתח צמצם בגודל f/2.0 ועם מבזק LED שמציע אור עדין יותר, בדיוק כמו ב-V5 Plus. עם זאת המצלמה המשנית הוקטנה הפעם ל-5 מגה-פיקסל, והיא בעלת 3 אלמנטים ומפתח צמצם f/2.0.

גם למצלמה היחידה מאחור יש את אותו מפתח צמצם, אבל במקרה הזה כבר מדובר בחיישן בגודל 16 מגה-פיקסל עם עדשת f/2.0 שמכוסה בזכוכית להגנה משריטות. מעבר לכך ציוותה וויוו למצלמה האחורית את השבב RK1608 של רוקצ'יפ (Rockchip) שמשלב את שבב הצילום CEVA-XM4 עם שבב DSP כדי לספק עיבוד תמונה מדויק ומהיר יותר. יש גם משבב מיקוד אוטומטי שיודע לעקוב אחר תמונה.

מתחת למכסה היו שציפו למצוא את מערכת דור הביניים החדשה של קוואלקום (Qulacomm), ה-Snapdragon 660, אבל בסופו של דבר מגיעים המכשירים עם Snapdragon 652 עם שמונה ליבות עיבוד במהירות 1.8 ג'יגה-הרץ, במקרה של ה-Vivo X9s ו-Snapdragon 653 במהירות 1.95 ג'יגה-הרץ במקרה של ה-Plus. שני המכשירים מגיעים עם 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ועם 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון.

שני המכשירים מציעים מסך SAMOLED ברזולוציית FHD, אבל של ה-X9s הוא בגודל של 5.5 אינץ' ושל חברו בגודל של 5.85 אינץ'. שניהם מציעים שבב Hi-Fiוסללת 3,320 מילי-אמפר/שעה שמגיעה גם עם מטען מהיר 2A בקופסה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.1.1 שמעליה הממשק הקנייני Funtouch 3.1 OS.

את הצבעים בהם נמכרים המכשירים אתם יכולים לראות בתמונה, והמחירים הם כ-395 דולר וכ-440 דולר בהתאמה. שוק ביניים גבוה, ואפילו מאוד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.