חובבי צילומי סלפי? הטלפון החדש של ויוו (Vivo) כנראה ימצא מאוד בעיניכם, תרתי משמע. V5 Plus, אותו הציגה החברה בשקט באתר שלה, עדיין לא זכה לתאריך השקה רשמי אבל הוא כן מצויד בשתי מצלמות קדמיות שעובדות ביחד כדי להעיק לתמונות אפקטים של עומק, כולל שימוש באפקט בוקה (Bokeh) בו מטשטשים את הרקע באופן אומנתי כדי להדגיש עוד יותר את מושא הצילום.

המצלמה הראשית היא בגודל 20 מגה-פיקסל, ומבוססת על החיישן IMX376 של סוני (Sony), ואילו המצלמה המשנית היא בגודל של 8 מגה-פיקסלים. המצלמות מלוות במבזק LED שהחברה מכנה Selfie Spotlight שאמור לסייע להעניק גוון טבעי ורך לתמונה באופן כללי. בנוסף ניתן יהיה לשנות את המיקוד לאחר ביצוע הצילום בפועל. המצלמה האחורית היא בגודל של 16 מגה-פיקסל 'בלבד' ולפי ויוו היא משולבת מבחינת תוכנה עם אלגוריתם מיטוב אוטומטי.

ובכלל יש עוד כמה דברים מעניינים במכשיר הזה מעבר למצלמות, אבל גם קצת אכזבה. הוא אמנם טוב יותר בכל היבט מה-V5 שהשיקה ויוו לפני כחודשיים, אבל עדיין המעבד יחסית חלש לפחות לטעמנו. מדובר ב-Snapdragon 625 מתומן הליבות שפועלות במהירות 1.8 ג'יגה-הרץ. המסך הוא בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית FHD ובסגנון של 2.5D ועם כיסוי של Gorilla Glass 5.0, זכוכית ההגנה המעודכנת של החברה. יש גם 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ויש 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה ויש גם חיישן טביעת אצבע מתחת לכפתור הבית שלפי החברה מגיב תוך 0.2 שניות.

עוד דבר מיוחד יחסית במכשיר הוא שיבוץ של שבב Hi-Fi, ובמקרה הזה מדובר ב-AK4376 שהחברה תככנה בעצמה, והוא מציע יחס אות לרעש של עד 115db. הסוללה היא בנפח עבודה של 3,160 מילי-אמפר/שעה וויוו מספרת שבמכשיר מותקנת מערכת טעינה כפולה כדי להגביר מהירות וכן מנגנון אבטחה פנימי שהיא פיתחה בעצמה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 6.0 שמעליה הממשק, או אם תרצו מערכת ההפעלה הקניינית, FunTouch OS 3.0.

כאמור המחיר ומועד ההשקה בפועל טרם פורסמו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.