גל השמועות והספקולציות אודות המוצרים החדשים אותה צפויה לחשוף השנה חברת אפל מקבל חיזוק משמעותי: "אנחנו עובדים על דברים נהדרים, יהיו השנה קטגוריות חדשות"- כך מסר מנכ"ל אפל טים קוק בראיון ל-Wall Street Journal.

בראיון קוק אינו ציין אילו מוצרים חדשים יכללו בקטגוריה, אך כנשאל האם מדובר בתחום הטכנולוגיה הלבישה או כניסתה לתחום הטלוויזיות החכמות, ציין: "אני משאיר לקהל שלנו לעשות את החושבים שלהם לבד". כנשאל קוק מה דעתו על לקוחותיהם שמעוניינים במכשיר בעלי מסך גדולים יותר, אמר: "כשנשאלנו בעבר על האפשרות להגדיל את מסכי האייפון אמרנו שנעשה זאת רק כאשר הטכנולוגיה תהיה מוכנה לכך. גודל המסך והרזולוציה אמנם חלק משמעותי, אך ישנם גם מדדים בכדי למדוד תצוגה. אנחנו לוקחים את זה בחשבון ויודעים שזה למעשה החלון לתוכנה". קוק אף סירב להתייחס לדיווחים ולשמועות לפיהן חברתו עובדת על שרות תשלומים סלולרי חדש, וחתם את השאלה בתשובה הכה אופיינית לחברתו: "אני לא מוכן לדבר על זה, אך צפו להפתעות נוספות".

 בהמשך, התייחס קוק גם לעובדה כי אפל נשארת חברה בצמיחה חרף הנתונים האחרונים כי הכנסותיהם ירדו השנה בכעשרה אחוזים והספקנות הרבה של בעלי המניות, וציין כי מחובתם להמשיך ולייצר מוצרים חדשניים: "נקודת המאקרו בעבורנו היא לייצר מוצרים חדשים וטכנולוגיה חדישה. אם לא נוכל לעשות זאת, לא נוכל להכריח את עצמנו לייצר מוצר שאנחנו לא גאים בו ושישרת את המשתמשים בנאמנות"- כך אמר. קוק גם לא חסך במילות גנאי וחשף מה באמת חושב על מערכת ההפעלה אנדרואיד ועל האפליקציות ה"מחורבנות" כהגדרתו, הקיימים בטאבלטים השונים: "יש לנו למעלה ממיליון אפליקציות במערכת ההפעלה iOS, כאשר כחצי מיליון מהם נבנו במיוחד עבור מכשירי האייפד. זאת בהשוואה, ל-1000 האפליקציות המותאמות בעבור מכשירי הטאבלטים השונים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד. זו אחת הסיבות אם כי לא הסיבה היחידה, מדוע חווית השימוש במכשירי האנדרואיד היא "מחורבנת", כשלמעשה, האפליקציות הללו הם לא יותר מאפליקציות סמארטפון רגילות שעברו מתיחה.

Apple-iPhone-5S-coming-in-August-new-iPad-and-refreshed-iPad-mini-may-arrive-in-April

לקראת תום הראיון, התייחס קוק לשאלת מיליון הדולר המעסיקה רבים מהאנליסטים ומבעלי המניות בחברה בימים אלה כי החברה שורפת כספים לשווא ברכישות "קטנות" כהגדרתו: "אין לנו בעיה ללחוץ על ההדק ולבצע רכישות גדולות שיואילו לחברה. בדקנו בחברות גדולות אחרות וגם בהן המצב דומה"- כך ציין. חשוב להדגיש, כי החברה אמנם ביצעה ב-15 חודשים האחרונים רכישות של 21 חברות קטנות, אולם אינה ביצעה עד כה רכישה משמעותית בסכום שעולה על מיליארד דולר.מטבע הדברים, קוק גם נגע בנתון לפיו חברתו מדורגת במקום השני במדינות מסויימות: ישנם מקומות מסויימים בהם אנחנו מדורגים במקום השני" אמר, והוסיף כי "אתה יכול להיות בטוח שאני והחברה נעשה הכל בכדי לשוב להיות מדורגים במקום הראשון"

ניתן לראות בהצהרתו של טים קוק כמסר מאיים לשאר חברות הטכנולוגיה המובילות כיום, שכן לראשונה הצהירה החברה כי באמתחתה הפתעות חדשות, כמו גם העובדה שזהו הראיון החושפני ביותר אותו נתן עד כה. כך או כך, יהיה מעניין לראות מה יהיו מהלכיה הבאים של החברה וכיצד יתמודדו עימם חברות הטכנולוגיה האחרות.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.